Klasa komunikacji międzynarodowej

Kierunek kształcenia dla osób pasjonujących się językami obcymi, które w przyszłości chciałyby studiować wybraną filologię, translatorykę lub stosunki międzynarodowe.

PUNKTOWANE PRZEZ SZKOŁĘ ZAJĘCIA EDUKACYJNE:
• język polski• język obcy I• język obcy II• matematyka

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie samochodowka_czarne_400.jpg

Czynnikiem wyróżniającym tą klasę jest możliwość nauki trzech języków obcych, której nie znajdziesz w żadnej innej szkole. Na tym profilu uczniowie zdobywają umiejętności swobodnej komunikacji nie tylko z języka angielskiego, ale także z niemieckiego. Dodatkowo nasi lingwiści będą mieli szansę zdobycia podstaw języka hiszpańskiego, co będzie dla nich dodatkowym atutem na nowoczesnym rynku pracy. Miłośnicy języków obcych mają szansę potwierdzenia swoich umiejętności, zdobywając certyfikaty językowe honorowane w całej Europie. W tej klasie wdrożyliśmy także refundację stypendialną, której zasady przyznawania określa odrębny regulamin dostępny na naszej stronie internetowej.

Przedmioty rozszerzone• język angielski
• język polski
• wiedza o społeczeństwie
Zajęcia rozwijające zainteresowania:• “Kreatives Sprechen und Schreiben”- warsztaty skutecznego komunikowania się po niemiecku
Języki obce• język niemiecki
• język angielski
• język hiszpański

JĘZYK ANGIELSKI
Uwaga: Język angielski jest kontynuowany w 6 grupach zaawansowania znajomości języka lub w EUROGRUPIE przygotowującej do FCE lub CAE, które tworzy się w oparciu o obowiązkowy test które tworzy się w oparciu o obowiązkowy test przeprowadzany zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji lub przed rozpoczęciem roku szkolnego.

PAMIĘTAJ W REKRUTACJI

I. Jeśli jesteśmy szkołą pierwszego wyboru do dnia 05.07.2024 r. przynieś do szkoły:
1. Wydrukowany i podpisany przez Rodzica/Opiekuna prawnego wniosek (pobrany z platformy Nabór) o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.
2. Kopię świadectwa.
3. Kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

II. Jeśli znalazłeś się na liście kandydatów zakwalifikowanych potwierdź swoją wolę nauki w naszej szkole i stań się częścią naszej Społeczności. W dniach 15-19.07.2024 r. zabierz ze sobą do szkoły:
1. Oryginał świadectwa.
2. Oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminów ósmoklasisty.
3. Dwa zdjęcia.
4. Podpisaną przez Rodzica/Opiekuna prawnego klauzula RODO