Profi in Deutsch

Siódmy raz mieliśmy okazję gościć w naszej szkole młodych miłośników języka niemieckiego, którzy 21 lutego zmierzyli się w finale konkursu Profi in Deutsch. Potyczki językowe mają formułę  trzyetapową. Najpierw uczniowie, w swoich szkołach, rozwiązują test leksykalno-gramatyczny. Na jego podstawie wyłaniany jest skład etapu drugiego, który odbywa się w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 i polega na rozwiązaniu testu przy pomocy aplikacji internetowej. Wykorzystanie technologii informatycznej to ciekawy sposób na pokazanie uczniom, w jaki sposób mogą doskonalić swoje  kompetencje językowe, wykorzystując urządzenia towarzyszące nam w codziennym życiu. Podawane na żywo wyniki ułatwiają wyłonienie ścisłej dziesiątki, która toczy swoistą „bitwę językową” podobną do znanego teleturnieju  Jeden z dziesięciu. W tym roku rywalizacja, zwłaszcza między ostatnią czwórką reprezentantów powiatowych szkół podstawowych, była niezwykle zacięta. Ostatecznie zwyciężyła Julia Chmielewska (SP nr 10 w Rumi), przed Oliwią Styn (SP nr 6 w Wejherowie) oraz Anią Mielewczyk (SP w Luzinie).

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Szkoły Językowej Interverbum z siedzibą w Szczecinie oraz wydawnictwa Pearson finaliści Profi in Deutsch zostali nagrodzeni niezwykle interesującymi książkami, dzięki którym będą mogli pogłębiać swoją wiedzę z zakresu języka niemieckiego.

Szczególne podziękowania należą się uczniom klas I e LOp, III e LO oraz III fT, którzy zadbali o absolutnie profesjonalną obsługę konkursu: dekorację, bufet, występ artystyczny i fotobudkę.

Author: Administrator