Rok szkolny 2016/2017

Piłkarki ręczne znów zagrały z zespołem z Anglii

Na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego – 31.08.2017r. nadarzyła się okazja, by piłkarki ręczne sprawdziły powakacyjną formę. Za nimi 80 minut gry (4x 20 minut) z angielską drużyną. Tym razem rozegrały spotkanie z zespołem, który na sportowy obóz przyjechał…

Wieczór poezji Barbary Malawskiej

Poezja jest siłą, dzięki której każdy z nas może odnaleźć siebie i drugiego człowieka. Wiedzą o tym ci, którzy uczestniczą w cyklicznych spotkaniach z twórcami w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Choczewie. Sierpniowy „Wieczór z poezją” odbył się…

III miejsce Mai Maj-Roksz w półmaratonie

Maria Maj-Roksz rozdzieliła koalicję biegaczek z Ukrainy, zajmując trzecią pozycję w Puckim półmaratonie z czasem 1h 26min 47s. Jest to najlepszy wynik Mai na tej trasie, która wiedzie przez Puck, Błądzikowo, zamek w Rzucewie, zatokę fok i Osłonino. Jak przyznaje nasze reprezentantka nieoceniona była pomoc kibiców…

Zwycięstwo Moniki Rolbieckiej

Po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły uczestników ultramaratonu (80 km), maratonu plus (47 km) i półmaratonu (21 km). Już w piątek zjawili się w „samochodówce” organizatorzy. Od soboty w holu głównym działało biuro zawodów, gdzie uczestnicy odbierali pakiety startowe i mapy tras….

Plener klasy IBFT

Dnia 12 czerwca 2017 klasa I B FT wybrała się na plener fotograficzny do Gdyni Orłowa. Pomimo niesprzyjającej pogody, wprawialiśmy się w fotografii przyrodniczej, portretowej i krajobrazowej. Czas szybko mijał, kiedy nadciągnęły czarne chmury i zaczęła się potworna ulewa połączona…

IX Kaszubska Paraolimpiada

„Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem” pod takim hasłem 11 czerwca rozgrywała się  IX Kaszubska Paraolimpiada w Luzinie. Nasi uczniowie i absolwenci pokazali, że dokładnie tak jest pracując charytatywnie na rzecz Stowarzyszenia Świetlica Integracyjna „Skrzydło Anioła” w Luzinie. Dopke Michalina,…

Umowa na budowę podpisana

Dnia 2 czerwca 2017 roku w wejherowskiej Samochodówce uroczyście podpisano umowę z wykonawcą na budowę jedynej w Wejherowie pełnowymiarowej hali sportowej do piłki ręcznej. Uroczyste podpisy w obecności młodzieży szkolnej oraz władz powiatu złożyli: Dyrektor Szkoły pani Anna Wilk, właściciel firmy „WOJ-MAR” pan Mariusz Gustowski…

II miejsce w powiatowym konkursie multimedialnym

2 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie miało miejsce wręczenie nagród XIV Konkursu Prezentacji Multimedialnych Powiatu Wejherowskiego. Tegoroczna edycja dotyczyła „Kultury materialnej i duchowej naszego regionu”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności posługiwania się zaawansowanym technologiami komputerowymi, informatycznymi…

Pluszowa samochodówka na dzień dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odwiedziliśmy małych pacjentów oddziałów pediatrii i chirurgii szpitala w Wejherowie. Każdemu z dzieci przebywających na oddziałach podarowaliśmy swój uśmiech, ciepło, życzliwe słowo, dobrą energię i pluszowego przyjaciela. To dzięki wsparciu naszych rodziców, uczniów i nauczycieli,…

Akcja „Jak nie czytam jak czytam” 2017

1 czerwca 2017 na boisku szkolnym propagowaliśmy czytelnictwo w ramach akcji „Jak nie czytam jak czytam” . Wydarzenie stało się również okazją do nagrodzenia uczniów, którzy przeczytali największą ilość  książek w  tym roku szkolnym (89 , 54, 29 pozycji książkowych)….

Gra miejska – młodzi razem dla bezpieczeństwa

Międzynarodowy Dzień Dziecka okazał się dla uczniów „Samochodówki” bardzo atrakcyjny. Oprócz wcześniej wspomnianych akcji tego dnia odbyła się, po raz pierwszy w naszym powiecie „Gra Miejska”. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wejherowie w ścisłej…

Klasa 2b w stolicy

Cel wycieczki do Warszawy niewątpliwie został osiągnięty. Spora dawka wiedzy z historii i tej dotyczącej życia współczesnego, odrobina kultury, teoretyczna lekcja sportu dla uczniów z klasy z rozszerzonym programem wychowania fizycznego, a wszystko to w naprawdę miłej, sprzyjającej integracji atmosferze…

Sejm dzieci i młodzieży – nasi posłowie

Pod koniec lutego rozpoczęła się rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z naszej szkoły udział w niej wzięli uczniowie klasy Ip – Zuzanna Frey i Krzysztof Białk. Tematem tegorocznej sesji SDiM była „Dekomunizacja i bohaterowie lokalni”. Aby wykonać zadanie poprawnie, nasi uczniowie…

Charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy

W przeddzień szkolnych Wigilii klasowych, wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń odbył się coroczny charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, którzy odwiedzili nasze stoisko, udało nam się zebrać prawie 1800 złotych.  Dla przypomnienia, całą zarobioną sumę zgodnie z…

Test Coopera. III edycja. Wrzesień 2016

III Wejherowski Test Coopera

16 września 2016 roku, w piątkowe popołudnie, śmiałkowie chcący sprawdzić swoją kondycję fizyczną stawili się na III WEJHEROWSKIM TEŚCIE COOPERA. Organizatorami zawodów byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4. W sumie na szkolnej bieżni…