IV miejsce koszykarzy

Dnia 06.03.2020 r. w PZS nr 2 w Wejherowie odbył się finał Powiatowej Licealiady w Koszykówce Chłopców, w którym reprezentacja naszej szkoły zajęła czwarte miejsce. Można powiedzieć, że było blisko.

W tym dniu do rozegrania mieliśmy dwa mecze. Pierwszy z PZS nr 1 Wejherowo przegrywamy 12:29. Chłopcy godnie i z wielkim zaangażowaniem walczyli z silnym rywalem. Jak się później okazało PZS nr 1 („ Bukowa”) został mistrzem powiatu. Po krótkiej przerwie gramy kolejny mecz z „Elektrykiem” – gospodarzem zawodów. Tutaj przeciwnik jest również mocniejszy i mimo wielkich starań spotkanie kończy się wynikiem 25:13. Zespół jest młody, jeszcze niedoświadczony, a dalsze treningi całego zespołu rokują nadzieje na przyszłość. Dzisiaj zabrakło Mateusza Macholla i Rafała Kowalewskiego, który w pierwszym meczu uległ kontuzji kolana, co mogło mieć wpływ na wynik końcowy. Gracze już zapowiedzieli, że w przyszłym roku staną na podium. Mają zamiar poprawić kilka elementów w grze i powinno być dużo lepiej.

Póki co gratulujemy zajęcia czwartego miejsca oraz zdobycia ważnych punktów liczonych do klasyfikacji sportowej szkół. Jak na razie jesteśmy w czołówce województwa pomorskiego. Skład zespołu: Piotr Bielawa, Dominik Gruba, Filip Freud, Rafał Kowalewski, Tomasz Wesołowski, Mikołaj Korth, Bartosz Grzenia, Michał Styn, Krzysztof Budnik, Łukasz Białk, Daniel Richert.

Author: Administrator