Srebrny medal chłopców

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce 3×3 Chłopców.

Do tych zawodów chłopcy przygotowywali się od początku roku. Zaprezentowali w nich wysokie umiejętności twardej gry w ataku jak i w obronie oraz co ważne celne rzuty za jeden i dwa punkty.

Pierwszy mecz z Salezjańskim Liceum (SLO) przegrywamy o włos 3:4. Kolejne mecze to sukcesy wygrywamy z PZS nr 2 w Rumi („Hipolit”) 10:1 i PZS Reda 8:2. Te zwycięstwa zapewniły wyjście z grupy i awans do półfinału z PZS nr 1 („Bukowa”), a  to spotkanie także wygrywamy 6:5. Dochodzimy do finału z SLO i pojawiła się szansa na odegranie. Chłopaki dzielnie walczą i w pewnym nawet momencie wygrywają. Niestety musieliśmy uznać wyższość rywala i kończymy mecz wynikiem 5:7, ale zdobywamy pierwszy srebrny medal w historii koszykówki naszej szkoły oraz cenne punkty w klasyfikacji sportowej szkół średnich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Skład zespołu: Piotr Bielawa, Mateusz Macholl, Rafał Kowalewski i Dominik Gruba.

Author: Administrator