Konkurs „Poznaj Świat…”

15 listopada odbyły się w naszej szkole eliminacje do wojewódzkiego konkursu „Poznaj świat 150 związków frazeologicznych w języku niemieckim – alles aufs Spiel setzen”. Wyzwanie podjęło 8 śmiałków z wszystkich klas Euro. Po sprawdzeniu prac pisemnych okazało się, że wszyscy świetnie przygotowali się do zmagań, a o kolejności zajmowanych miejsc decydowały niewielkie różnice punktowe. Zespół nauczycieli języka niemieckiego jednogłośnie zdecydował, że wykorzysta udogodnienia regulaminu finału wojewódzkiego i skorzysta z możliwości wytypowania dwóch zespołów. Naszą szkołę już 26 listopada będą w Gdańsku reprezentowali: Zespół A: Klaudia Drewa (IIeLO), Jakub Wożniak (IIIeLO), Weronika Szur (IIeLO) Zespół B: Toporek Agata (IIIeLO), Zuzanna Bojke (IIeLO), Edyta Paleczny (IIIeLO) Już dziś trzymamy kciuki za naszych językowców i liczymy na ich wysokie lokaty w finale wojewódzkim.

Author: Administrator