Złoty medal w koszykówce dziewcząt

Dnia 3 marca 2020 r. w hali PZS nr 1 w Rumi odbył się finał Powiatowej Licealiady  w Koszykówce dziewcząt. W bezpośrednim meczu o złoty medal z PZS nr 3 („Budowlanka”) nasza szkoła wygrywa miażdżącą przewagą 50:18. Koszykarki naszej szkoły zagrały mocno w obronie. Ponadto rozgromiły one rywalki w ataku pozycyjnym wykończonym celnym rzutem do kosza.

Wcześniejszy mecz półfinałowy z PZS nr 1 Rumia otworzył drogę finału dzięki wygranej 24:20. W ten sposób awansujemy do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 marca w Kartuzach. Trzymamy kciuki za Was, a motto olimpijskie Citius-Altius-Fortius – „szybciej, wyżej, mocniej” pozwoli uwierzyć, że w zespole jest siła.

Dyrekcja, nauczyciele i cała społeczność szkolna gratulują dobrych meczy  i historycznego sukcesu! Podziękowania składamy całemu zespołowi, którego skład warto przypomnieć: Dominika Mudlaf, Julia Zimniewicz, Patrycja Cierocka, Zuzanna Kwaśnik, Patrycja Kulas, Alicja Haberland, Julia Myszk, Julia Węsierska, Julia Białk, Kinga Krause.

Author: Administrator