Żeński turniej siatkarski

Pierwszego marca bieżącego roku Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie wystawił reprezentację siatkarek do bardzo trudnego turnieju drużyn żeńskich. W Gdyni przy ulicy Porębskiego stawiło się w niedzielny poranek osiem drużyn, w tym nasza „Samochodówka”.

Turniej odbywał się na niestandardowych boiskach do siatkówki, co utrudniało grę. Przeciwniczki stanowiły głównie doświadczone zawodniczki z Trójmiasta, które zakończyły karierę i postanowiły się wykazać w tym amatorskim turnieju. Mimo to dziewczyny postanowiły spróbować swoich sił, umiejętności i wzięły udział w grze. W sumie „Nasze” rozegrały 3 mecze w grupie, które ostatecznie pozwoliły zająć ósmą lokatę. 

Bardzo brakowało nam rozgrywającej, która zachorowała i kibicowała nam z łóżka. Na jej pozycji na prośbę zawodniczek zagrała trenerka – Ewa Borowiak. 

Podsumowując zmagania śmiało można powiedzieć, że dziewczyny walczyły o każdą piłkę. Miła atmosfera w drużynie i w całym turnieju sprawiła, że porażka była mniej bolesna. Jednak nasza drużyna siatkarek pozytywnie nastawia się na rywalizację międzyszkolną, która jest teraz ich głównym celem.

Szkołę reprezentowały: Julia Kaczmarek (libero), Marta Kandzora, Wiola Rutkowska, Julia Rompca, Julia Adrian, Zuzanna Neumann. 

Author: Administrator