Gra o zysk

8 listopada 2013 r. klasy IIIm LO i IIIp LO uczestniczyły w bardzo ciekawym i praktycznym projekcie „GRA O ZYSK” organizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z siedzibą w Gdyni. Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i SKEF. Partnerem projektu jest Gdyńskie Centrum Innowacyjności.Poprzez udział w warsztatach i grze edukacyjnej „Gra o zysk” oraz dzięki wizycie studyjnej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni oraz Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni młodzież naszej szkoły rozwijała umiejętność pracy w zespole, wykazywała się inicjatywą i pomysłowością. Ponadto, poprzez planszową grę uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności wykorzystania wiedzy z zakresu rentowności przedsiębiorstwa a także ćwiczyli umiejętność podejmowania szybkich i trafnych decyzji.

Wizyta w EXPERYMENCIE dała licealistom możliwość zrozumienia wielu zawiłych praw fizyki. Uczniowie przekonali się, w jaki sposób można podnieść samochód jedną ręką.

Najwięcej emocji wzbudziły interaktywne stanowiska, dzięki którym młodzież poznała odpowiedzi między innymi na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Uczniowie z zaciekawieniem przeprowadzali wirtualną operację i sprawdzali, jak będą wyglądać za 30 lat.

Miła zabawa