Profesjonalny pokaz narzędzi

Dzięki uprzejmości firmy „Bormax” z Wejherowa, uczniowie klas technikalnych i zawodowych naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi i specjalistycznym narzędziami, które omówili i zaprezentowali przedstawiciele dwóch firm: Graphite i Neo. W pokazach wzięli udział uczniowie klas IIa T, IVa T, IVb T, IIIa ZSZ oraz IIIb ZSZ.

Graphite

Przedstawiciel marki Graphite, pan Karol Bieńczyk, zaprezentował elektronarzędzia oraz akcesoria do nich. Omówił również zasady ich stosowania oraz bezpieczeństwo przy ich obsłudze. Uczniowie mogli własnoręcznie przekonać się o możliwościach tych narzędzi w praktyce, ponieważ sami szlifowali, przecinali i wiercili.

Neo

Przedstawiciel marki Neo, pan Witold Penczek zaprezentował uczniom wysokiej klasy narzędzia ręczne produkowane w oparciu o nowoczesne materiały i technologie. Ponieważ jesteśmy szkołą samochodową pokazał również nowe narzędzia przeznaczone wyłącznie do naprawy konkretnych elementów i części samochodowych. Na koniec prezentacji chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie szybkościowym: wykręcenia i wkręcenia świecy samochodowej na czas specjalnym kluczem.

Zwycięzcą konkursu został Wojtek Rak z klasy IVb T, który w nagrodę otrzymał szlifierkę kątową ufundowaną przez firmę Bormax. Gratulujemy

Dziękujemy za pokaz