Współpraca z firmą Renault

Współpracę z firmą Renault, reprezentowaną przez Pana Jerzego Górskiego, nawiązaliśmy w 2011 r. Zaowocowała zorganizowaniem szkoleń dla nauczycieli dotyczących rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii, stosowanych w samochodach nowej generacji. Cennym efektem współpracy było przekazanie szkole przez Renault Polska sprzętu i eksponatów szkoleniowych. Przód samochodu Megane Scenic wykorzystywany jest na zajęciach pracowni diagnostyki pojazdów samochodowych, elektrotechniki i elektroniki samochodowej oraz praktycznej obsługi i naprawy samochodów. Przeprowadzane są na nim badania diagnostyczne silnika i układów sterowanych przez EJS, uczniowie poznają budowę i działanie elementów instalacji elektrycznej.

Kompletny samochód Laguna, podobnie jak w/w Megane jest wykorzystywany na zajęciach pracowni diagnostyki pojazdów samochodowych, elektrotechniki i elektroniki samochodowej oraz praktycznej obsługi i naprawy samochodów. Oprócz w/w zastosowania uczniowie poznają elementy zawieszenia, sterowania i przeniesienia napędu, a także układu hamulcowego. Na przekrojach profili zamkniętych i nadwozia Megane Scenic prezentowana jest uczniom budowa nadwozi, wyposażenie kabiny pojazdu oraz elementy komfortu. Gołe nadwozie Megane kombi wykorzystywane jest na zajęciach w klasie blacharskiej. Omawiana jest budowa nadwozia, pokazywane są strefy zgniotu, a także sposoby naprawy elementów nadwozia oraz wskazywane są istotne punkty pomiarowe. Pomysłów na wykorzystanie sprzętu jest więcej, efekty będziemy mogli podziwiać w najbliższej przyszłości.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę