Młodzi głosują

Już po raz kolejny odbyły się w naszej szkole wybory w ramach akcji „Młodzi głosują” pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pierwsze szkolne wybory miały miejsce w roku 2003. Ówcześni uczniowie brali udział w referendum na temat przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W kolejnych latach organizowane były m.in. wybory samorządowe i parlamentarne. Wybieraliśmy też Prezydenta RP. Dzięki uprzejmości nauczycieli frekwencja wyborcza była zawsze bardzo wysoka.

Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Projekt nie jest agitacją polityczną – zależy nam wyłącznie na angażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory.Tegoroczne wybory zorganizowali uczniowie klasy II p LO. Wyniki podamy wkrótce…już są.

Wyniki szkolnych wyborów do Parlamentu Europejskiego „Młodzi głosują”

Frekwencja: głosowało 388 uczniów na 720 uprawnionych do głosowania co stanowi 53,9 %
Liczba głosów nieważnych: 41 (10,5 %)
Wyniki poszczególnych komitetów:

1.Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 	6 głosów co stanowi (1,5%)
2.Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 				10 (2,6%)
3.Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 	13 (3,3%)
4.Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 				39 (10%)
5.Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 			27 (7%)
6.Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 			14 (3,6)
7.Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 			111 (29%)
8.Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 				45 (11,6%)