Szkolna Galeria Talentów

W październiku 2012 r., po raz drugi w naszej bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie została zorganizowana ekspozycja prac uczniowskich pt. ”Galeria Talentów”. Celem tej wystawy jest zaprezentowanie młodzieży szkolnej prac artystycznych ich uzdolnionych kolegów i koleżanek, o których często nawet nie wiedzieliśmy, jakie skrywają talenty.

Na wystawę wpłynęły prace kilkunastu uczniów. Większość z nich wykonana została ołówkiem lub pastelami. Są to przede wszystkim portrety i martwa natura. Niektórzy uczniowie zaprezentowali w galerii prace rękodzieła artystycznego jak np. bransoletki z muliny, decoupage a także kuliste ozdoby wykonane techniką kusudamy.Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji galerii jest wystawa prac zaprzyjaźnionej ze szkołą pani Krystyny Wej – studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Galeria od ubiegłego roku ma także swoje logo zaprojektowane przez uczennicę klasy maturalnej.

Wszystkie prace, które są prezentowane oprawione zostały w ramki, bądź antyramy i umieszczone wzorem ubiegłego roku na ścianach, regałach i półkach bibliotecznych.

Biblioteka zyskała ciekawe prace, a liczba odwiedzających czytelników znacznie wzrosła. Młodzież odwiedzając bibliotekę szkolną może podziwiać prace swoich rówieśników, którzy przestają być anonimowi. Po zakończonej wystawie ich prace umieszczone są w formie mini tablic na głównym holu szkoły.

TO SĄ NAPRAWDĘ PIĘKNE PRACE