Turniej klas I – otrzęsiny

10 października 2012 r. w naszej szkole odbył się turniej klas I, którego zadaniem było włączenie pierwszaków do grona Społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie. O miano najlepszych „kotów”walczyli w tym roku:

– klasa IeLO z wychowawcą Joanną Piotrowicz,
– klasa IbLO pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Zaustowskiej,
– klasa IhLO pod wodzą Patrycji Stenka,
– klasa ImLO z wychowawcą Joanną Patelczyk,
– klasa IpLO pod kierunkiem Wioletty Sokół,
– klasa IaT pod wodzą Andrzeja Nazaruka,
– klasa IbT z wychowawcą Weroniką Klimek,
– klasa IfT pod kierunkiem Michała Obrockiego,
– klasa IaZSZ z wychowawcą Leszkiem Kamińskim,
– klasa IbZSZ pod kierunkiem Agaty Kubik.

Zespoły klasowe miały okazję zdobywać punkty w dziewięciu różnych konkurencjach, sprawdzających nie tylko tężyznę fizyczną, ale także podstawową wiedzę z zakresu życia szkolnego. Zadania oceniane były przez Jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Wilk (przewodnicząca), Pani Dyrektor Celina Tańska, opiekun Rady Młodzieży – Anna Guziuk, przedstawiciel tegorocznych maturzystów – Wojciech Szefka oraz przedstawiciel ubiegłorocznych zwycięzców – Aleksandra Dosz.

Podczas turnieju uczniowie wraz z wychowawcami rywalizowali w dziewięciu konkurencjach: koci pokaz mody; taniec przebieraniec; konkurs wiedzy o życiu szkolnym; rzucanie balonem z wodą; bieg sztafetowy z przeszkodami; jedzenie ptysia w parach na czas z zawiązanymi oczami; sztafeta siłowa z piłką lekarską; drużynowe skakanie przez skakankę; przeciąganie liny.Zmagania okazały się dla pierwszaków i ich wychowawców nie lada wyzwaniem i wiązały się niejednokrotnie z wieloma wyrzeczeniami. Najlepiej poradziła sobie jednak klasa I b(wychowawczyni Beata Zaustowska) wyprzedzając o 40 pkt. kl. IbT (wych. Weronika Klimek). Ostatnie miejsce na tzw. „pudle” zdobyła kl. Ie (wych. Joanna Piotrowicz). Turniej klas I organizowała w tym roku klasa IIeLO pod opieką Moniki Rolbieckiej i Ewy Selke.

Wszystkim pierwszakom Organizatorzy życzą
wielu niesamowitych wspomnień związanych z Naszą Szkołą