Debata pt. „Samorząd to my”

4 listopada 2013 roku uczniowie klasy I P i II P naszej szkoły wraz z opiekunem Krzysztofem Kaczmarkiem wzięli udział w przedpremierowym pokazie filmu dokumentalnego pod tytułem „Solidarność – Samorządność – Tożsamość” w reż. Ewy Górskiej. Po pokazie odbyła się debata pt. „Samorząd – to my”; zorganizowana przez Video Studio Gdańsk oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Gdańsku. Pokaz odbywał się równolegle w trzech lokalizacjach w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej, Sali kinowo-widowiskowej przy Centrum Kultury i Bibliotece w Gniewinie.

Po zakończeniu projekcji w każdej lokalizacji odbyła się multimedialna debata moderowana przez dziennikarzy, przeprowadzona w gronie 6-7 dyskutantów – zaproszonych gości, w tym młodzieży. Podsumowanie debaty nastąpiło w sposób interaktywny poprzez łączenie się wszystkich lokalizacji. Podczas debaty młodzież dowiedziała się czym jest dla młodych ludzi samorząd, jaki jest wpływ samorządu na ich codzienne życie, jak młodzież postrzega swoją rolę w „samo – rządzeniu”.