Wycieczka do Centrum Nauki w Gdyni

W dniu 26 września 2013 r. klasa II fototechnika wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni. Uczniowie zwiedzili stanowiska z różnymi doświadczeniami, które bardzo ich zainteresowały. Wystawa dawała możliwość zdobywania wiedzy praktycznej, eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnego wyjaśniania zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych. Obserwowali m.in. działania rozczepianego światła, które mogli sprawdzić w praktyce. Wycieczka bardzo im się podobała i na koniec wyrazili nadzieję, że będą mogli częściej brać udział w tego typu wydarzeniach.

Centrum Nauki „Experyment” otwarto 7 września 2013 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Interaktywna wystawa powstała z inicjatywy gdańskiego samorządu w ramach projektu „creActiveNet”. Gdańskie centrum nauki jest jedną z pierwszych w Polsce i pierwszą regionalnie tego typu instytucją. W swoich działaniach współpracuje z innymi centrami w Polsce, a także pełni funkcję doradczą dla nowo powstających ośrodków. Centrum Nauki pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata. Wokół centrum prowadzonych jest wiele działań mających na celu komunikowanie nauki w atrakcyjny sposób, takich jak:
– pokazy naukowe
– wykłady
– przyrodnicze zajęcia terenowe
– zajęcia dla grup szkolnych
– działania dla nauczycieli: seminaria, warsztaty, udostępnianie przenośnych zestawów eksperymentów.

Takich wycieczek jak najwięcej