Na targach Motor-Show Poznań 2019

Autobusy pełne uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyły o godzinie 4.30 na Motor Show – POZNAŃ-2019, czyli Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne. Liczną grupę chłopców z technikum, szkoły zawodowej/branżowej wsparła  w tym roku grupa dziewcząt z fototechnika i liceum. Do Poznania dotarliśmy z małymi przygodami, zwiedziliśmy pobliskie „duże” wioseczki i już o 11.00 byliśmy na Targach.

Po przeliczeniu naszych podopiecznych każdy obrał swój ściśle określony kierunek zwiedzania. Przechadzając się traktami hal wystawowych można było zrobić przegląd nowoczesnych technologii motoryzacyjnych oraz nowości związanych z obsługą np. myjni bezdotykowych, wyważarek i montowni do kół. Reklamowały się przeróżne firmy produkujące felgi aluminiowe, zamienniki wycieraczek i różnego rodzaju efektowne reflektory halogenowe.

Mężczyźni z naszej ekipy podróżniczej swoją uwagę skupili głównie na motocyklach. Na Motor Show 2019 zaprezentowało się 170 wystawców, składało się na nią 5 salonów (samochodowy, motocyklowy, kamperowy i truck). Zaprezentowano ponad 1000 pojazdów, które pomieszczone były w 15 pawilonach. Na targach pokazano 60 modeli premierowych, w tym auta koncepcyjne. Targi Poznań Motor Show to nie tylko wystawa motoryzacyjna, ale także szereg wydarzeń towarzyszących i atrakcji przygotowanych po to, by każdy gość Międzynarodowych Targów Poznańskich spędził to miło i rodzinnie czas. • Konkurs, w którym do wygrania był kamper na tydzień • Konkurs o Junaka Racer 125 • Strefa Kobiet Motocyklistek „Speed Ladies” • Konkurs w precyzyjnej jeździe kierowców autobusowych • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Samochodowej.

Dla ciekawskich i odważnych na placu zewnętrznym między halami czekały atrakcje dodatkowe, typu przejażdżka po rampach samochodami marki BMW i Audi A6 lub Q5. Grupa kilku śmiałków okazując prawo jazdy i orzekając całkowity stan trzeźwości odważyła się pokonać owe rampy najazdowe, pochylnię, wahadło oraz przechył samochodu na lewy bok o kącie ok. 40°. P