Trzecie miejsce w powiecie dla siatkarek

W czwartek 28 marca reprezentantki PZS nr 4 w Wejherowie w piłce siatkowej rozegrały ostatnie dwa finałowe mecze. Dla niektórych dziewcząt były to ostatnie zawody, w których mogły wziąć udział. Dziękujemy Ci Mileno za to, że byłaś z nami! Dalej krótko o tym jak przebiegały dzisiejsze rozgrywki. Pierwszy mecz z PZS nr 1 w Rumi (liderem zawodów) był trudną szkołą siatkówki dla naszej drużyny. Gra z drużyną, która trenuje dany sport pięć razy w tygodniu, a w weekendy gra ligowe mecze jest poprzeczką nie do przeskoczenia. Mimo to nasze dziewczyny z każdego urwanego punktu Rumi, bardzo się cieszyły- i słusznie! W drugim spotkaniu z PZS nr 3 w Wejherowie, nasze mocno zaczęły, narzucając swoją grę i prowadząc do 14 punktu. W opinii widzów, początek tego meczu był najbardziej wyrównany i zarazem widowiskowy w całych zawodach. Potem zgodnie z przysłowiem „kto zagrywa ten wygrywa”, przeciwniczki dosłownie odskoczyły na 5 punktów serwisem. Tej straty nie dało się nadgonić, ponieważ popełniałyśmy za dużo błędów. Podsumowując dwa mecze, oba przegrałyśmy 0:2 w setach. Mimo feralnego zakończenia turnieju finałowego, trzeba zaznaczyć, że siatkarki „Samochodówki” od dawna nie wypadły tak dobrze!!! Od siedmiu lat mimo sympatii uczennic do tego sportu nie udało się zdobyć medalu. W tym roku się udało, z czego bardzo się cieszymy. Brąz dla szkoły wywalczyły: Karolina Drewa (kapitan), Wiktoria Barzowska, Angelika Górska, Milena Kosznik, Klaudia Langa, Martyna Piekut, Julia Rompza, Wioleta Rutkowska, Julia Styba.  GRATULUJEMY!!!