Szkolenie w ramach projektu „Młodzi Głosują+”

W dniach 22-23.03.2019 r. nasi uczniowie z klasy 1 p  LO (Anna Rusak, Mateusz Cirocki oraz Oskar Wielewicki) wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez edukatorów z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Młodzi głosują +”. Projekt ma na celu zorganizowanie wydarzeń pro frekwencyjnych oraz młodzieżowych wyborów do Parlamentu Europejskiego w naszej szkole oraz w środowisku lokalnym.

Dzięki udziałowi w szkoleniu mogliśmy rozwinąć kompetencje liderskie, zdobyć umiejętności z zakresu zarządzenia projektami, pracy grupowej, prowadzenia dyskusji i argumentowania, nauczyliśmy się również wykorzystywania różnych narzędzi ułatwiających przekonanie innych do udziału w wyborach. Projekt będzie realizowany od kwietnia do maja i zakończy się galą podsumowującą, podczas której zaprezentowane zostaną najlepsze projekty oraz zostaną wręczone certyfikaty uczestnictwa.