Podsumowanie klasyfikacji sportowej szkół

Dnia 4 listopada 2011 r., w piątek, w Auli Starostwa Powiatowego w Wejherowie odbyło się Uroczyste Podsumowanie Klasyfikacji Sportowej Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego oraz wręczenie stypendiów Starosty Wejherowskiego za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.

Starosta Wejherowski przyznał nagrody finansowe dla trzech najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w łącznej punktacji sportowej.
⇒    I nagroda   – ZSP nr 1 Rumia – 2500 zł – 944 pkt
⇒    II nagroda  – ZSP nr 2 Wejherowo – 2000 zł – 896,5 pkt
⇒    III nagroda – ZSP nr 4 Wejherowo – 1500 zł – 854 pkt

Sklasyfikowano 11 szkół ponadgimnazjalnych, ostatnie miejsce z ilością 225 pkt zajęła ZSO II LO Rumia.

Jakub Hubeny – uczeń klasy II b Liceum Ogólnokształcącego otrzymał stypendium Starosty Wejherowskiego za wybitne osiągnięcia sportowe– najważniejsze to złoty medal w XXI Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych oraz udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Łucznictwie.

Mateusz Brzuzy, absolwent Technikum nr 3, otrzymał stypendium naukowe, a Iwona Gaffke, absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego, stypendium artystyczne. Gratulujemy!!!

Wśród studentów stypendia otrzymali byli nasi absolwenci Aleksandra Tempska (absolwentka V LO – obecnie studentka Uniwersytetu Gdańskiego) oraz Mariusz Wirski (absolwent Liceum Technicznego – obecnie student Uniwersytetu Gdańskiego).