Biegi na orientację – Wojewódzka Licealiada

DWA SREBRNE MEDALE

Dnia 26 października w Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w drużynowym Biegu na Orientacje. Wystartowały 203 osoby w sześciu kategoriach wiekowych. Dziewczęta szkół ponadgimnazjalnych rywalizowały na dystansie 2,1 km i miały do odnalezienia 10 punktów kontrolnych, natomiast chłopcy na dystansie 2,3 km i do odszukania 12 punktów kontrolnych.

W obu kategoriach szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie wywalczyli drugą lokatę. Indywidualnie najlepiej spisali się Mariusz Czoska (klasa 3b Liceum Ogólnokształcące) oraz Katarzyna Konkel (klasa 1b Liceum Ogólnokształcące)- oboje zajęli szóstą lokatę, natomiast Szymon Patok (klasa 3b Liceum Ogólnokształcące) ukończył rywalizację na ósmej pozycji. Trasa biegu przebiegała w pobliżu Kalwarii Wejherowskiej, Wzgórza Wolności, bazy CEDRON oraz kortów tenisowych. Teren charakteryzował się dużymi przewyższeniami, łatwą przebieżnością oraz dużą ilością dróg i ścieżek.