Zakończenie roku klas maturalnych

Piątek 27 kwietnia to koniec szkolnych zmagań dla tegorocznych maturzystów. Zakończenie roku to nie tylko czas odbierania świadectw. To również czas podsumowań, wspomnień i refleksji nad dalszym życiem. W naszej szkole -jak nakazuje tradycja – pożegnanie absolwentów jest niezapomnianą chwilą. To dzień rozdawania wielu nagród, uprawnień, certyfikatów i wspólnej zabawy. W tym roku obok dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i uczniów udział wzięli wicestarosta wejherowskiJan Domański i zaproszeni goście – laureaci III Powiatowej Olimpiady Języka Angielskiego. Galę poprowadzili uczniowie klasy II Agnieszka Wujec i Krzysztof Głód.

Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia certyfikatów z języka niemieckiego. Pani dyrektor Anna Wilk zauważyła, iż zdawalność egzaminu była 100%. Następnie na scenę wkroczyli sportowcy. Jak słusznie wspomniał pan dyrektor Cezary Lewandowski – co 10 z uczniów naszej szkoły bawił się w sport i odnosił sukcesy.

Tegoroczny finał Wejheriady był niezwykły. Obok nagród dla uczniów, słowa podziękowania i pamiątkowe dyplomy otrzymali nauczyciele z innych szkół, którzy pomagali w przygotowaniach olimpijskich zmagań.

Następnie prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie Roman Jędrej wręczył nagrody dla uczniów z najwyższą średnią, a także tym którzy swoim zaangażowaniem w życie szkoły i rozwój kultury zasłużyli na nagrodę. Otrzymali je:

1. Aneta Kloske — za uzyskanie najwyższej średniej ocen z trzech lat nauki w klasach liceum ogólnokształcącego — KOMPLET TURYSTYCZNY I KSIĄŻKĘ
  2. Miłosz Malinowski — za uzyskanie najwyższej średniej ocen z czterech lat nauki w klasach technikalnych – ZESTAW NARZĘDZI I KSIĄŻKĘ
  3. Piotr Angel — za uzyskanie najwyższej średniej ocen z trzech lat nauki w klasie liceum profilowanego — PRZENOŚNY ODTWARZACZ DVD I KSIĄŻKĘ
  4. Natalia Makowska — za uzyskanie średniej 5,0 z trzech lat nauki — DŁUGOPIS I KSIĄŻKĘ
  5. Maciej Kwidziński — za godne naśladowania zaangażowanie w życie szkoły — KSIĄŻKĘ
  6. Mateusz Cyman — za godne naśladowania zaangażowanie w życie szkoły — KSIĄŻKĘ
  7. Tatiana Lehmann — za uzyskanie dobrych wyników w nauce i 100% frekwencję w trzeciej klasie — KSIĄŻKĘ

Następnie pani Dyrektor Anna Wilk nagrodziła nagrodami książkowymi uczniów, którzy uzyskali na koniec klas maturalnych średnią ocen powyżej 4,75:

1. Magdalenę Marcinkiewicz
  2. Wiolettę Kloske
  3. Joannę Gąciarz
  4. Hannę Czaję
  5. Dawida Płocharczyka

Rozdanie świadectw to ostatni – nie licząc przemówień przedstawicieli maturzystów, Samorządu Szkolnego i pani dyrektor Anny Wilk – element części oficjalnej.

Program artystyczny był odzwierciedleniem szkolnej rzeczywistość. Tym razem wyróżnienia absolwentom przyznali uczniowie klas młodszych. Nagrodzili oni kolegów w kategorii: mini, indywidualista, sukces, sport i trzej przyjaciele. Maturzyści nadali tytuły swoim wychowawcom, dziękując za pracę i zaangażowanie. Dla wszystkich gości zagrali i zaśpiewali Mateusz Cyman, Maciej Kwidziński, Michał Zakrzewski, Dorota Theisebach, Marietta Szyrowska, Izabela BoszkeKlasa III h na finał zaprezentowała skecz „Dzień w naszej szkole” który rozbawił całą publiczność. I co dalej? Matura…

TRZYMAMY KCIUKI