Gra o zysk

11 października 2013 r. pierwsza grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w bardzo ciekawym i praktycznym projekcie GRA O ZYSK. W zajęciach uczestniczyły: klasa IIIa T i IIIp LO. Gra o zysk to budowanie postaw przedsiębiorczych w grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF) oraz Gdyńskie Centrum Innowacji Jednostka Budżetowa (operator Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego) a projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i SKEF.

Szkolenie miało charakter 1 dniowego pobytu w PPTN w Gdyni (ok. 8 godz.) i składało się z dwóch modułów edukacyjnych oraz wizyty w Centrum Nauki Experyment. W czasie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się i zweryfikowali swoją wiedzę na temat rentowności firmy. W tym celu poznali różnice między kosztem a wydatkiem, kosztami stałymi a kosztami zmiennymi, przychodami a wpływami, poznali znaczenie należności i zobowiązań, istotę kosztów stałych i kosztów zmiennych. Dostrzegli znaczenie kapitałów obcych i ich wpływ na wynik finansowy. Poznali istotę rachunku wyników i bilansu, a na ich podstawie rolę wybranych wskaźników finansowych przedsiębiorstwa.

Wszystko odbywało się w trakcie rywalizacji na grze planszowej, w gościnnych murach Centrum Innowacji w Redłowie.