Europejski Dzień Języków Obcych

7 października 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie klas I zmagali się w turnieju piosenki obcojęzycznej, prezentując swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie. Niektórzy pokazali także, czym jest prawdziwa spontaniczność. Bezkonkurencyjna okazała się klasa Ip LO, z liderką Olą na czele. Drugie miejsce zajęła klasa Im LO, a trzecie – Ie LO. Dekoracją występów wokalnych były plakaty wykonane przez pierwszaków, których głównym zadaniem była promocja nauki języków obcych. W tym konkursie zdecydowanie wygrała kl. Ifb T, wyprzedzając kl. Ie LO oraz Ip LO. Na tym etapie klasa Ip LO wywalczyła sobie prawo do wyjścia do kina we wskazanym przez siebie terminie, a kl. Ifb T – dzień bez sprawdzianów, kartkówek i prac domowych. Szczególne podziękowania należą się klasom IIIe LO i IIIb LO, które zadbały o techniczną oprawę akademii.

Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej zmagania przeniosły się do poszczególnych sal lekcyjnych, które przeistoczyły się w wybrane państwa. Uczniowie klas I, wyposażeni przez organizatorów w europejskie paszporty, „podróżowały” między salami wykazując się sprytem i wiedzą dotyczącą nie tylko umiejętności językowych, ale i kultury wybranych krajów. Z tymi zmaganiami najlepiej poradziła sobie klasa Ib LO, która wywalczyła sobie dzień bez sprawdzianów, kartkówek i zadań domowych oraz prawo do stworzenia indywidualnej play-listy odtwarzanej w wybranym dniu przez szkolny radiowęzeł. Drugie miejsce zajęła kl. Ip LO, a trzecie kl. Ih LO.

Nie sposób nie docenić zaangażowania uczniów klas II oraz nauczycieli języków obcych, którzy wspierali swoich podopiecznych w przemianie sali lekcyjnej w wybrany kraj. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie kl. IIe LO (Niemcy), która tym samym wywalczyła sobie prawo do wyjścia do kina w wybranym przez siebie terminie. Drugie miejsce zajęła grupa 2E1 LO(Dania) a trzecie – 3 A7 LO (Rosja).

Tegoroczne organizatorki – p. Karolina Czaja oraz Monika Rolbiecka – dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w ten dzień i przyczynili się do promowania nauki języków obcych, które zgodnie ze słowami prowadzącej dzisiejszy apel, nie tylko ułatwiają komunikację na całym świecie, pomagają zdobyć lepszą pracę i poznać obce dotąd narody i kultury, ale także dostarczają wiele rozrywki i zabawy.