Mistrzowski Weekend

„1 Running Extreme Cross Gniewino“
Kaszubskie Biegi Przełajowe Linia
Biegi po Zdrowie – Luzino

Mistrzowski weekend rozpoczęły Biegi po Zdrowie, które odbyły się 20-tego kwietnia (piątek) w Luzinie gdzie dwójka naszych uczniów wywalczyła na dystansie 1000m pierwsze i drugie miejsce na podium> Byli to Marcin Nadolski (1bT) i Mateusz Boyke (1aT).

Dnia 21 kwietnia odbył się pierwszy extremalny bieg przełajowy w Gniewinie. Trasa biegu wiodła malowniczymi terenami na zboczy góry, na szczycie której stoi Wieża Widokowa – „Kaszubskie Oko”. W biegu młodzieżowym na dystansie 4km złote medale zdobyli: Katarzyna Konkel z klasy 1bLO oraz Karol Kass z klasy 1bT. W niezłej formie bieg ukończyli również Piotr Gołąbek (3mLO), Marek Bank (3bLO), Sławomir Grincholc (3bLO), Katarzyna Okroy, Katarzyna Dmpc (obie 3eLO).

W biegu głównym na dystansie 7km wystartowała pani Joanna Kwiatkowska, która pokonała wymagającą, górzystą trasę i w kategorii kobiet zajęła wysoką 12-tą lokatę. W sumie bieg ukończyło 156 osób. Mieliśmy też swoją reprezentantkę w biegu dla najmłodszych dziewcząt (klasy I–III szkół podstawowych), gdzie córka Pana Macieja Syski – Agata wywalczyła złoty medal.

Następnego dnia w Linii odbyły się VII Wojewódzkie Biegi Przełajowe w Linii. Trójka niestrudzonych reprezentantów naszej szkoły postanowiła powalczyć o wysokie lokaty. Najlepiej wypadła Katarzyna Konkel, która w biegu Juniorek na dystansie 1500 m wywalczyła złoty medal. Karol Kass w biegu juniorów na 2000 m zajął wysoką 5-tą lokatę. W biegu głównym na dystansie 3,5 km wystartowała pani Joanna Kwiatkowska, która ukończyła bieg na wysokiej ósmej pozycji.