Tak pomagam!

W piątek 11 grudnia w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w sobotę od godziny 10:00 do 20:00 lub do zamknięcia sklepu, diecezjalne oddziały Caritas zorganizowały kolejną zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Młodzież naszej szkoły jak zwykle nie pozostała obojętna na potrzeby innych, zwłaszcza w tym szczególnym okresie – nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku aż 23 osoby zdecydowały się wesprzeć ogólnopolską akcję „Tak, Pomagam”: Natalia Freitag, Marysia Woźniak, Grzegorz Cierocki, Dawid Koszałka, Tomasz Sobczak, Sebastian Stencel, Jakub Andruszewski, Irena Gaffke, Kasia Macholl, Kinga Kotłowska, Jagoda Splitthof, Ala Pionk, Kowalska Natalia, Laura Lademann, Weronika Lachs, Oliwia Motyka, Milena Wrosz, Wiktoria Książek, Klaudia Wika, Beata Kreft, Karolina Lesner, Adrianna Krause. To właśnie oni wspomogli Wolontariuszy Caritas. W sobotę razem z nimi zbierali żywność w supermarketach.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zebrali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki. Zebrano również artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi, trafią w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Brawo dla naszych dzieciaków!!