Na zdrowie – akcja charytatywna

W poniedziałek 23 listopada 2015 r. na szkolnym holu odbyła się charytatywna sprzedaż świeżo wyciskanych soków na rzecz chorej dziewczynki. Akcja miała również powiązanie z edukacją zdrowotną dla uczennic klasy Ih lO.

Dziewczęta z klas Ih, IIIm i IIIp LO przyniosły świeże owoce i warzywa, z których wyciskano soki według życzenia zamawiającego np. 100% sok pomarańczowo-grejfrutowy, marchwiowo-jabłkowy lub pomidorowy. Ponadto można było napić się bogatego w witaminy koktajlu mlecznego z dodatkiem banana lub jabłka. Dzięki dobrej organizacji i pracy w zespole uczennic z klasy Ih LO i 2FT udało się w krótkim czasie sporządzić 54 zdrowe napoje i wszystkie sprzedać. Dochód z akcji wyniósł 108 zł i zostanie przekazany dla Oliwii Kruszyńskiej na hipoterapię w celu szybszego jej powrotu do zdrowia.

Podziękowania dla Dyrekcji za umożliwienie przeprowadzenia akcji oraz dla uczniów i nauczycieli, bez których nie byłoby takiego efektu.