Festiwal Piosenki Patriotycznej

Dzień przed 97. Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się już IV Festiwal Piosenki Patriotycznej. Uroczystość rozpoczęła się hymnem oraz przekazaniem sztandaru szkoły młodszemu rocznikowi. Poczet sztandarowy w składzie: chorąży: Jakub Socha z klasy IIIb LO, asysta: Joanna Krampa i Marta Nowalińska z klasy IIIp LO, po rocznym okresie reprezentowania naszej szkoły na wielu uroczystościach szkolnych, miejskich i państwowych, przekazał Sztandar Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie. Od dzisiaj w skład pocztu sztandarowego wchodzą uczniowie klasy IIp LO: chorąży Szymon Joskowski, asysta: Karolina Pardo i Karolina Kowalska.

Następnie Samanta Szary i Natalia Łuszczak poprowadziły festiwal. W festiwalu udział wzięło łącznie 14 klas. Z liceum: 1b, 1e, 1h, 1p, 2e, 2h i 2p. Z technikum: 1 FT, 1 TPS, 2 FT, 2 TM, 3 FT-b, 3 TM. Natomiast ZSZ reprezentowała klasa 1c. Występy uczniów oceniało jury w składzie: Celina Tańska, Kinga Wasilewska oraz Maciej Lewiński. W kategorii klas licealnych: pierwsze miejsce zajęła klasa IIp z piosenką „Dziś idę walczyć, mamo” napisaną przez Józefa Szczepańskiego, drugie miejsce przypadło klasie 1b za piosenkę „Dziewczyna z granatem”, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa Ip, która zaśpiewała piosenkę „Ojczyzno ma”.

W kategorii klas technikalnych: pierwsze miejsce zdobyła klasa 2 FT za utwór „Czarny chleb i czarna kawa”, drugie miejsce przypadło chłopcom z 3b TM za wykonanie „Roty”, natomiast na trzecie miejscu uplasowała się klasa 3b FT, która zaśpiewała „Dni których jeszcze nie znamy”.Wyróżnienie otrzymała klasa 2e LO za wykonanie utworu „Czarny chleb i czarna kawa”.Nagrodą były słodycze. Cały konkurs został przygotowany przez klasę 2p LO. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie piosenek.

Share:

Author: Maciej Skok