Wejherowo biega

19 mają 2012 r. wszyscy miłośnicy biegania spotkali się na festynie rekreacyjnym „WEJHEROWO BIEGA” organizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji „POLSKA BIEGA”. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera był współorganizatorem tej imprezy.

Trasę biegów z trzema różnymi dystansami (1.900 m, 3.800 m, 5.700 m) wyznaczono na ścieżkach parkowych z metą w amfiteatrze. W zawodach nie była prowadzona klasyfikacja zajmowanych miejsc – celem było samo dobiegnięcie do mety. Każdy uczestnik biegu otrzymał okolicznościową koszulkę i medal po dobiegnięciu do mety. Uczestników zebranych przy amfiteatrze powitał Zbigniew Rolbiecki, a rozgrzewkę na scenie amfiteatru w rytm muzyki dla wszystkich uczestników biegu przeprowadziła p.Maria Maj-Roksz. Zawody tradycyjnym „…uważam za otwarte” rozpoczął prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Bieg ukończyło ponad 600 osób w tym około 30-tu uczniów z naszej szkoły. Na starcie stanęły również nauczycielki ZSP nr 4: p. Monika Wirkus, p. Joanna Kwiatkowska, p. Katarzyna Klassa oraz p. Ewa Selke.

Share:

Author: Maciej Skok