I szkolny maraton fitness

23 stycznia zapisze się w historii Samochodówki jako dzień, w którym po raz pierwszy odbył się Szkolny Maraton Fitness. Nasza hala sportowa zgromadziła 66 osób, w tym sześciu nauczycieli i jednego pracownika obsługi (Brawo!!!), które zdecydowały się podjąć dwugodzinny wysiłek, uczestnicząc w różnych lekcjach fitness poprowadzonych przez nauczycielki wychowania fizycznego. Kształtowanie wytrzymałości siłowej, doskonalenie koordynacji, rozwój pamięci ruchowej oraz poczucia rytmu, poprawa wytrzymałości ogólnej, spalenie tkanki tłuszczowej, wzmacnianie siły mięśniowej, poprawa gibkości…albo po prostu DOBRY TRENING GRUPOWY – tak opisać można nasze dzisiejsze sportowe działanie. Opanowaliśmy układ choreograficzny na stepie, „potańczyliśmy” też na podłodze, zgłębiliśmy tajniki treningu funkcjonalnego, by na końcu porozciągać się i rozluźnić mięśnie przy relaksacyjnej muzyce. Brawo My!

Wszystkim, którzy podjęli dzisiejsze fitnessowe wyzwanie, serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do systematycznego podejmowania aktywności ruchowej, by…na następnym Szkolnym Maratonie Fitness było…więcej, mocniej, a może dłużej?

Dziękujemy Hotelowi Olimp Business & Spa, Studiu Sunlight, Siłowni Apollo oraz Gimnazjum nr 1 w Bolszewie za wypożyczenie stepów.