VI Festiwal przygody Wanoga

6 października 2017 uczniowie klas II m, IIe, IIp, IIIe, IIIp i III a ZSZ mieli okazję uczestniczyć w 6 edycji Festiwalu Przygoda Wanoga, który odbywa się w Filharmonii Kaszubskiej. Jest to największa impreza tego typu odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wśród gości festiwalu znajdują się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w ciekawy sposób chcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami.

My mieliśmy okazję posłuchać dwóch prelekcji. Agnieszka Zakonek zatytułowała swoją historię „O spełnionych marzeniach za garść dolarów” i opowiedziała o wyprawie busem przez Stany Zjednoczone. Z kolei Piotr Horzela, leśnik z Pomorza, przybliżył nam najmłodsze państwo na świecie- Sudan Południowy.

Festiwal Wanoga odbywa się co roku na początku października. Jest to jedna z niewielu okazji spotkać tak wielu ciekawych ludzi, dla których podróżowanie jest pasją i sposobem na doświadczenie życia.

B. L.

Share:

Author: Maciej Skok