Rok szkolny 2016/2017

Piłkarki ręczne znów zagrały z zespołem z Anglii

Na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego – 31.08.2017r. nadarzyła się okazja, by piłkarki ręczne sprawdziły powakacyjną formę. Za nimi 80 minut gry (4x 20 minut) z angielską drużyną. Tym razem rozegrały spotkanie z zespołem, który na sportowy obóz przyjechał…

Wieczór poezji Barbary Malawskiej

Poezja jest siłą, dzięki której każdy z nas może odnaleźć siebie i drugiego człowieka. Wiedzą o tym ci, którzy uczestniczą w cyklicznych spotkaniach z twórcami w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Choczewie. Sierpniowy „Wieczór z poezją” odbył się…

III miejsce Mai Maj-Roksz w półmaratonie

Maria Maj-Roksz rozdzieliła koalicję biegaczek z Ukrainy, zajmując trzecią pozycję w Puckim półmaratonie z czasem 1h 26min 47s. Jest to najlepszy wynik Mai na tej trasie, która wiedzie przez Puck, Błądzikowo, zamek w Rzucewie, zatokę fok i Osłonino. Jak przyznaje nasze reprezentantka nieoceniona była pomoc kibiców…

Zwycięstwo Moniki Rolbieckiej

Po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły uczestników ultramaratonu (80 km), maratonu plus (47 km) i półmaratonu (21 km). Już w piątek zjawili się w „samochodówce” organizatorzy. Od soboty w holu głównym działało biuro zawodów, gdzie uczestnicy odbierali pakiety startowe i mapy tras….

Plener klasy IBFT

Dnia 12 czerwca 2017 klasa I B FT wybrała się na plener fotograficzny do Gdyni Orłowa. Pomimo niesprzyjającej pogody, wprawialiśmy się w fotografii przyrodniczej, portretowej i krajobrazowej. Czas szybko mijał, kiedy nadciągnęły czarne chmury i zaczęła się potworna ulewa połączona…

IX Kaszubska Paraolimpiada

„Niektóre szczyty można zdobyć tylko razem” pod takim hasłem 11 czerwca rozgrywała się  IX Kaszubska Paraolimpiada w Luzinie. Nasi uczniowie i absolwenci pokazali, że dokładnie tak jest pracując charytatywnie na rzecz Stowarzyszenia Świetlica Integracyjna „Skrzydło Anioła” w Luzinie. Dopke Michalina,…

Umowa na budowę podpisana

Dnia 2 czerwca 2017 roku w wejherowskiej Samochodówce uroczyście podpisano umowę z wykonawcą na budowę jedynej w Wejherowie pełnowymiarowej hali sportowej do piłki ręcznej. Uroczyste podpisy w obecności młodzieży szkolnej oraz władz powiatu złożyli: Dyrektor Szkoły pani Anna Wilk, właściciel firmy „WOJ-MAR” pan Mariusz Gustowski…

II miejsce w powiatowym konkursie multimedialnym

2 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie miało miejsce wręczenie nagród XIV Konkursu Prezentacji Multimedialnych Powiatu Wejherowskiego. Tegoroczna edycja dotyczyła „Kultury materialnej i duchowej naszego regionu”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności posługiwania się zaawansowanym technologiami komputerowymi, informatycznymi…

Pluszowa samochodówka na dzień dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odwiedziliśmy małych pacjentów oddziałów pediatrii i chirurgii szpitala w Wejherowie. Każdemu z dzieci przebywających na oddziałach podarowaliśmy swój uśmiech, ciepło, życzliwe słowo, dobrą energię i pluszowego przyjaciela. To dzięki wsparciu naszych rodziców, uczniów i nauczycieli,…

Akcja „Jak nie czytam jak czytam” 2017

1 czerwca 2017 na boisku szkolnym propagowaliśmy czytelnictwo w ramach akcji „Jak nie czytam jak czytam” . Wydarzenie stało się również okazją do nagrodzenia uczniów, którzy przeczytali największą ilość  książek w  tym roku szkolnym (89 , 54, 29 pozycji książkowych)….

Gra miejska – młodzi razem dla bezpieczeństwa

Międzynarodowy Dzień Dziecka okazał się dla uczniów „Samochodówki” bardzo atrakcyjny. Oprócz wcześniej wspomnianych akcji tego dnia odbyła się, po raz pierwszy w naszym powiecie „Gra Miejska”. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wejherowie w ścisłej…

Klasa 2b w stolicy

Cel wycieczki do Warszawy niewątpliwie został osiągnięty. Spora dawka wiedzy z historii i tej dotyczącej życia współczesnego, odrobina kultury, teoretyczna lekcja sportu dla uczniów z klasy z rozszerzonym programem wychowania fizycznego, a wszystko to w naprawdę miłej, sprzyjającej integracji atmosferze…

Sejm dzieci i młodzieży – nasi posłowie

Pod koniec lutego rozpoczęła się rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z naszej szkoły udział w niej wzięli uczniowie klasy Ip – Zuzanna Frey i Krzysztof Białk. Tematem tegorocznej sesji SDiM była „Dekomunizacja i bohaterowie lokalni”. Aby wykonać zadanie poprawnie, nasi uczniowie…

Charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy

W przeddzień szkolnych Wigilii klasowych, wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń odbył się coroczny charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, którzy odwiedzili nasze stoisko, udało nam się zebrać prawie 1800 złotych.  Dla przypomnienia, całą zarobioną sumę zgodnie z…