II Wejherowski Test Coopera

Test Coopera. II Edycja. Październik 2015 r.

Dnia 7 października 2015 r. na bieżni Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie odbyła się druga edycja Testu COOPERA. Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Założeniem testu jest przyjęcie, że kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Pomysł na zorganizowanie tej imprezy biegowej powstał w wyniku chęci zintegrowania społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym oraz pokazanie młodzieży, że bieganie jest dla wszystkich ponieważ każdy może biec przez 12 minut. Na linii startu stanęli ramię w ramię, uczniowie i nauczyciele, zawodnicy z kategorii 13-14 lat oraz 50+.

Pierwsza seria ruszyła o godzinie 16:30. Ostatni zawodnicy dobiegli do mety o godzinie 20:30. Każdy uczestnik biegu otrzymał certyfikat ukończenia wraz z wpisanym dystansem i tabelą, z którą mógł sprawdzić poziom swojej wytrzymałości. Ilość uczestników, która stanęła na starcie świadczy o rosnącej popularności biegania. W sumie w teście wzięło udział 66 osób, co jak na środek tygodnia i niesprzyjające warunki atmosferyczne jest dużym sukcesem

.Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Testu Coopera, która odbędzie się za rok.

Wyniki wszystkich edycji testu znajdują się na stronie: https://www.pzs4-samochodowka.pl/test-coopera-wyniki/