VIII Parada Jakuba Wejhera

Punktualnie o godzinie trzynastej, 20.05.2016, spod budynku naszej szkoły ruszyła VIII Parada Jakuba Wejhera. Tak – to już osiem lat, odkąd uczniowie i nauczyciele „Samochodówki” organizują wspólnie to wielkie, barwne i przepełnione pozytywną energią przedsięwzięcie. Pogoda jak zwykle dopisała, choć prognozy nie napawały optymizmem… Urodziny założyciela miasta Wejherowa i patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 musieliśmy uczcić z przytupem!

Warkot silników pojazdów wszelakich, gwizdki, wuwuzele, trąbki, kolorowe balony, wiatraczki, barwne stroje uczniów i nauczycieli – wszystko to niewątpliwie zwróciło tego dnia uwagę mieszkańców grodu Wejhera na naszą wspaniałą szkołę i jej społeczność. Miejscem docelowym wspólnego korowodu, któremu – jak zwykle – przewodził sam Jakub Wejher, był i tym razem punkt centralny Wejherowa – Plac Jakuba Wejhera. Tu uczestników parady przywitali przedstawiciele władz miasta – wiceprezydenci miasta Wejherowa – Pani Beata Rutkiewicz i Pan Piotr Bochiński wspólnie z przewodniczącym Rady Miasta – Panem Bogdanem Tokłowiczem. Tegoroczną paradę swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele władz powiatu – Pani Starosta Gabriela Lisius, etatowy członek zarządu powiatu wejherowskiego – Pan Wojciech Rybakowski oraz radny powiatu wejherowskiego – Pan Zbigniew Chuchała. Tak liczne grono przedstawicieli władz miasta i powiatu było dla nas niewątpliwym zaszczytem.

Po powitaniach, przemówieniu pani Dyrektor Anny Wilk oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem Jakuba Wejhera nadszedł czas na część artystyczną. Tu nasi uczniowie dali prawdziwy popis umiejętności tanecznych, recytatorskich i wokalnych. Punktem kulminacyjnym części artystycznej było wygłoszenie w języku kaszubskim oraz polskim wiersza, którego autorem jest uczeń naszej szkoły – Jan Górski. Wiersz, nawiązujący w swej treści do tradycyjnych słowiańskich, sielskich obrazów ukazał piękno Wejherowa, a wersja wyrecytowana w języku kaszubskim jeszcze bardziej podniosła walory estetyczne utworu.

Tradycją stało się także wyróżnianie przy tej pięknej okazji najlepszych z najlepszych spośród uczniów naszej „Samochodówki”. W tym roku tytuły „Nieprzeciętnych” oraz pamiątkowe medale otrzymali:

  • Kacper Frybezowski – za pełen pasji wkład pracy w promocję szkoły, wierne dokumentowanie szkolnych i lokalnych wydarzeń, reprezentowanie szkoły na niezliczonej ilości konkursów filmowych, a ponadto za otwartość i dyspozycyjność oraz ogromną ilość pozytywnych emocji.
  • Wiktoria Markiewicz – za pomysłowość, systematyczną i precyzyjną pracę nad przebiegiem projektów filmowych będących wizytówką naszej szkoły, miasta i powiatu oraz za mnóstwo pozytywnej energii, która jest motorem napędowym wszystkich szkolnych produkcji filmowych.
  • Joanna Popiołek – za promocję szkoły i zdrowego stylu życia wyrażaną nie tylko w sporcie, ale również w postawie fair play na co dzień, ponadto za bezinteresowną pomoc słabszym i czynny udział w życiu społeczności szkolnej i lokalnej.
  • Marcin Kołodziejski – za pasję biegania, która nie ograniczyła się jedynie do osiągania coraz lepszych wyników, lecz stała się sensem życia i źródłem siły, ponadto za promocję szkoły i zdrowego stylu życia oraz zaangażowanie w liczne akcje charytatywne.

Fanfary oraz oklaski, którym nie było końca stały się cudownym zwieńczeniem VIII Parady Jakuba Wejhera, a kolorowe balony, które reprezentowały barwy kaszubskie powędrowały wysoko, wysoko, w stronę nieba… Wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 dziękujemy za fantastyczną zabawę, a mieszkańcom miasta dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Do zobaczenia za rok – na pewno znów Was zaskoczymy!


Share:

Author: Maciej Skok