Targi edukacji i pracy

27 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie odbyły się V Targi Edukacji i Pracy „Czas na karierę” zorganizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy w Wejherowie oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Luzinie. Uroczystego otwarcia w Targów dokonała Danuta Skutecka Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowo Piotr Bochiński oraz Anna Wilk Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 4 w Wejherowie.

W targach uczestniczyło 400 osób odwiedzających oraz 30 wystawców, w tym lokalni pracodawcy, agencje pracy, uczelnie wyższe, szkoły policealne, firmy szkoleniowe i doradcze, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, Powiatowe Urzędy Pracy w Wejherowie, Pucku i Gdyni, Państwowa Inspekcja Pracy, Centrum Integracja w Gdyni, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Wojskowa Komenda Uzupełnień oraz Punkty Pośrednictwa Pracy w Lębork i Rumi, Młodzieżowe Centrum Kariery w Gdyni oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Słupsku.

Założeniem targów było kształtowanie wśród młodzieży postaw świadomego planowania swojej kariery zawodowej poprzez wskazanie możliwości dalszego kształcenia i oczekiwań współczesnego rynku pracy. Część wystawnicza Targów było okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami oraz możliwością złożenia dokumentów aplikacyjnych. Ponadto w trakcie targów doradcy zawodowi MCIZ Słupsk udzielali indywidualnych konsultacji z zakresu badania predyspozycji zawodowych, tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz zakładania własnej firmy.

Zorganizowane przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży i stanowiło atrakcyjną formą pozyskania wartościowych informacji edukacyjno-zawodowych.