V Liceum Ogólnokształcące

V Liceum Ogólnokształcące to szkoła przede wszystkim dla tych, którzy pragną zdobyć solidne wykształcenie ogólne i kontynuować naukę na uczelniach wyższych. Oferujemy realne profile klas z szeroką gamą przedmiotów rozszerzonych, nowoczesne metody kształcenia i niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą rozwojowi zainteresowań naszych uczniów.

Klasa lingwistyczna: Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka niemieckiego nie tylko zapewni Ci dobre samopoczucie podczas wyjazdów zagranicznych, ale przede wszystkim pomoże zdobyć atrakcyjną pracę i pogłębiać Twoje zainteresowania. Trzeci przedmiot rozszerzony – do wyboru historia/ geografia.

Klasa biologiczno–sportowa (po gimnazjum i po szkole podstawowej): Przygotujesz się do podjęcia atrakcyjnych i pożądanych studiów medycznych i przyrodniczych, a przy tym zadbasz o swoją formę fizyczną i zdobędziesz laury w wybranej dyscyplinie sportowej.

Klasa humanistyczna: Pasjonaci literatury, sztuki i kultury – to kierunek dla Was. Historia i sztuka pisania odkryją przed Wami tajemnice. Dodatkowo odrobina egzotyki, czyli język hiszpański jako dodatkowy.

Klasa politologiczna: Zrozumieć współczesność, poznając przeszłość, być świadomym obywatelem współczesnego świata to Twój cel. Warsztaty dziennikarskie pozwolą Ci nie tylko swobodnie korzystać z mediów społecznościowych, ale także aktywnie uczestniczyć w ich rozwoju.

Klasa ekonomiczno – informatyczna: Umiejętność logicznego myślenia, solidna znajomość matematyki i języka angielskiego otwiera przed Tobą wiele możliwości. Po pierwszej klasie możesz wybrać trzeci przedmiot rozszerzony – geografię lub informatykę