Tech

Uczniowie Technikum nr 3 zdobywają atrakcyjny zawód i gruntowne wykształcenie ogólne. Zajęcia z kształcenia zawodowego odbywają się w nowoczesnych, doskonale wyposażonych pracowniach, a duży wybór zajęć pozalekcyjnych gwarantuje rozwój zainteresowań i umiejętności technicznych naszych uczniów. Nasi absolwenci są przygotowani zarówno do wejścia na rynek pracy, jak i podjęcia studiów technicznych.

[gdlr_row] [gdlr_column size=”1/2″] [gdlr_box_icon icon=”fa-car” icon_type=”circle” icon_color=”#ffffff” icon_background=”#d55949″ icon_position=”left” title=”Technik pojazdów samochodowych:” ]Zostać specjalistą z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych i diagnostyki samochodowej to Twój cel, a Twoja pasja to nowoczesne i dawne pojazdy różnego rodzaju.
Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej 2[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column] [gdlr_column size=”1/2″] [gdlr_box_icon icon=”fa-calculator” icon_type=”circle” icon_color=”#ffffff” icon_background=”#1960BC” icon_position=”left” title=”Technik mechanik:” ]Specjalność- spawalnictwo w połączeniu z elementami budowy, eksploatacji i naprawy maszyn oraz komputerowego wspomagania projektowania składają się na zawód z przeszłością i z przyszłością
Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej 2
[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column] [/gdlr_row] [gdlr_row] [gdlr_column size=”1/2″] [gdlr_box_icon icon=”fa-adjust” icon_type=”circle” icon_color=”#ffffff” icon_background=”#1960BC” icon_position=”left” title=”Technik chłodnictwa i klimatyzacji:” ]W bardzo wielu dziedzinach- a ich liczba stale wzrasta- stosuje się regulację temperatury pomieszczeń, produktów lub maszyn. Urządzenia chłodzące i klimatyzacyjne wymagają właściwego montażu, regulacji, konserwacji…Zostań specjalistą w tej dziedzinie!
Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej 2
[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column] [gdlr_column size=”1/2″] [gdlr_box_icon icon=”fa-file-photo-o” icon_type=”circle” icon_color=”#ffffff” icon_background=”#d55949″ icon_position=”left” title=”Fototechnik:” ]Chcesz zatrzymywać w obiektywie czas i dzielić się uchwyconą chwilą z innymi? Swobodnie posługiwać się programami do obróbki zdjęć i filmów? Świat multimediów stanie się bliższy.
Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej 2[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column] [/gdlr_row]

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH – to kierunek związany z obsługą współczesnych i dawnych pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji wzrosło zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, które są „naszpikowane” elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

W 2015 roku do użytku została oddana hala warsztatowa z w pełni wyposażonymi stanowiskami pracy, stanowiskiem do badania geometrii kół i kompletną linią diagnostyczną. Pracownie systematycznie są doposażane w nowoczesny sprzęt, zgodnie ze standardami XXI wieku, niezbędny do funkcjonowania warsztatu samochodowego – tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki do kształcenia specjalistów radzących sobie z coraz bardziej rozbudowaną elektroniką samochodową i stosowanymi technologiami. Zapotrzebowanie na techników pojazdów samochodowych jest coraz większe.

TECHNIK MECHANIK – jest zawodem o bardzo długiej historii i szerokim zapotrzebowaniu na rynku pracy. Kształcenie w tym zawodzie obejmuje swym zasięgiem takie zagadnienia jak: projektowanie, konstruowanie, budowa, eksploatacja i naprawa maszyn, urządzeń i mecha-nizmów. Szybki rozwój technik komputerowych sprawił, że zmieniły się przede wszystkim metody projektowania i sposoby obróbki materiałów. Aktualnie istnieje duże zapotrzebowa-nie na wysoko wykwalifikowaną kadrę techniczną, w szczególności dotyczy to operatorów maszyn sterowanych numerycznie oraz specjalistów od komputerowego wspomagania pro-
jektowania i wytwarzania CAD/CAM.

SPECJALIZACJA: SPAWALNICTWO
Technik mechanik z tą specjalizacją zawodową, mając opanowaną podstawową wiedzę techniczną, o której była mowa w ogólnej charakterystyce zawodu ma ponadto odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne do zdobywania uprawnień spawacza i pracy na różnych stanowiskach (spawacza ręcznego gazo-wego, ręcznego elektrodą otuloną, lutowacza gazowego, spawacza łukowego w osłonie gazów ochronnych metodą MIG, w osłonie gazów ochronnych metodą MAG, spawacza łukowego elektrodą wolframową w osłonie gazów ochronnych metodą TIG, operatora urządzeń spawalniczych, brygadzisty robót spawalni-czych). Spawacz to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na regionalnym, krajowym i europejskim rynku pracy. Absolwent technikum może również pracować w działach kontroli jakości zakładów, w których stosuje się spawanie, może także zajmować się marketingiem sprzętu spawalniczego. Na zainteresowanych dalszą edukacją czekają techniczne uczelnie wyższe i politechniki (inżynier spawalnictwa). Szkoła posiada nowocześnie wyposażone pracownię spawalniczą i kadrę fachowców w tej dziedzinie.

Program nauczania w pierwszym roku szkoły zawodowej będzie identyczny jak podstawowe wymagania w liceach czy technikach. Uczniowie szkół zawodowych poznają więc te same działy matematyki, przeczytają te same lektury. Przedmioty ogólnokształcące, z wyjątkiem języków, matematyki, w-f będą się kończyły w pierwszej klasie.

[gdlr_stunning_text background_color=”#f3f3f3″ button=”Czytaj więcej” button_link=”http://www.samochodowka-wejherowo.pl/html/rekrutacja_zsz_bs.html” button_background=”#ffcc0d” button_text_color=”#333333″  title=”Blacharz samochodowy” title_color=”#ffcc0d” caption_color=”#a0a0a0″]Jakiś tekst zachęcający do wybrania tego zawodu porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla.[/gdlr_stunning_text] [gdlr_stunning_text background_color=”#f3f3f3″ button=”Czytaj więcej” button_link=”http://www.samochodowka-wejherowo.pl/html/rekrutacja_zsz_mps.htm” button_background=”#ffcc0d” button_text_color=”#333333″  title=”Mechanik pojazdów samochodowych” title_color=”#ffcc0d” caption_color=”#a0a0a0″]Maecenas sed diam eget risus varius blandit sit amet non magna. Etiam porta sem malesuada magna mollis eorbi
porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla.[/gdlr_stunning_text] [gdlr_stunning_text background_color=”#f3f3f3″ button=”Czytaj więcej” button_link=”http://www.samochodowka-wejherowo.pl/html/rekrutacja_zsz_eps.html” button_background=”#ffcc0d” button_text_color=”#333333″  title=”Elektromechanik pojazdów samochodowych” title_color=”#ffcc0d” caption_color=”#a0a0a0″]Maecenas sed diam eget risus varius blandit sit amet non magna. Etiam porta sem malesuada magna mollis eorbi
porta ac consectetur ac, vestibulum at eros. Donec ullamcorper nulla non metus auctor fringilla.[/gdlr_stunning_text]

Mechanik pojazdów samochodowych
Blacharz samochodowy
Elektromechanik pojazdów samochodowych