Klasa zdrowia publicznego

PUNKTOWANE PRZEZ SZKOŁĘ ZAJĘCIA EDUKACYJNE:
• język polski• język obcy• matematyka• biologia
Nauka w klasie o tym profilu przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach takich jak: psychologia, dietetyka, psychologia zdrowia, pielęgniarstwo, fizjoterapia i zdrowie publiczne. Uczniowie interesujący się psychologią, zagadnieniami związanymi ze zdrowym żywieniem oraz szeroko pojętym zdrowiem społecznym zostaną wyposażeni w wiedzę rozwijającą te zainteresowania. Program klasy o tym profilu uwzględnia także zapoznanie z aplikacjami przydatnymi w pracy dietetyka.

Jeśli interesujesz się psychologią, zagadnieniami związanymi ze zdrowym żywieniem oraz zdrowiem społecznym, to ta klasa jest dla Ciebie. Będziesz miał szansę rozwinąć swoje zainteresowania, poznasz pracę dietetyka, ułożysz swoją pierwszą dietę i dowiesz się, dlaczego intuicja nas zawodzi i jak wielka jest siła podświadomości. Zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci kierować swoim życiem z większą świadomością konsekwencji podejmowanych decyzji. Dowiesz się, jak zapobiegać chorobom i przedłużyć życie. Zyskasz wiedzę na temat ludzkiej psychiki, poznasz zasady dobrej komunikacji i dowiesz się, jak osiągnąć życiowy sukces.

Przedmioty rozszerzone • język angielski
• biologia
• język polski
Zajęcia rozwijające zainteresowania:• podstawy dietetyki i psychologii
Drugi język do wyboru:• język niemiecki
• język rosyjski
• język hiszpański
O przydziale do danej grupy językowej decyduje ilość punktów rekrutacyjnych.
Wniosek o przyjęcie do szkoły należy wypełnić, oznaczając cyframi wybór drugiego języka, gdzie 1 oznacza język najbardziej pożądany, 2 kolejny, 3 język ostatniego wyboru. Otwieramy dwie grupy języka hiszpańskiego i jedną grupę języka rosyjskiego. Pozostałe grupy będą uczyły się języka niemieckiego.

Klasa zdrowia publicznego z rozszerzoną biologią, językiem angielskim i językiem polskim cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

Dlaczego? Najlepiej odpowiedzą Ci, którzy już tę klasę wybrali:

Klasa zdrowia publicznego to, moim zdaniem, bardzo interesujący profil gwarantujący szeroki wybór możliwości dalszej edukacji. Jest stworzony dla osób, które interesują się zarówno przedmiotami przyrodniczymi, jak i humanistycznymi. To ciekawe połączenie umożliwia wybór różnorodnych kierunków studiów, począwszy od filologii, poprzez psychologię, socjologię, dietetykę, a skończywszy na kierunkach bardziej przyrodniczych. Dodatkowym atutem tego profilu jest fakt, że kierunki studiów, do których przygotowuje ta klasa są bardzo przyszłościowe i stale się rozwijają, a zapotrzebowanie na specjalistów tego typu jest coraz większe. – Ania

Mogę ze spokojem polecić ten kierunek osobom, które uwielbiają lub interesują się biologią. Osobiście wybrałam zdrowie publiczne, ponieważ wiążę swoją przyszłość z dietetyką i zdrowiem człowieka, a wiem, że ta klasa daje mi możliwość rozwinięcia moich zainteresowań. Moje koleżanki chciałyby zostać psycholożką czy fizjoterapeutką. Rozszerzona biologia to dla niektórych nie lada wyzwanie, ale mogę zapewnić, że nauczyciele którzy uczą w tej szkole, poświęcają dużo czasu i energii, aby urozmaicić nam lekcje. – Iga

Wybrałam ten profil, ponieważ ma ciekawe rozszerzenia: język polski, biologię oraz język angielski. Daje mi to wiele możliwości po ukończeniu właśnie tego profilu. Można rozwijać również swoje zainteresowania, takie jak psychologia oraz dietetyka. Ja zdecydowałam się na ten profil głównie dlatego, że lubię język polski, interesuję się biologią, ale chce rozwijać też swoje umiejętności językowe – a ten profil właśnie to gwarantuje! W przyszłości planuje być dietetykiem, a w tej klasie mogę zdobyć rozszerzone informacje związane z tym tematem i przygotować się do matury z przedmiotów, które będą punktowane, aby dostać się na studia. – Sylwia


 • Wybierając tę klasę masz jednocześnie gwarancję:
  • doskonałego przygotowania do matury rozszerzonej z biologii, języka angielskiego i języka polskiego przez doświadczonych nauczycieli,
  • poznania podstaw dietetyki i psychologii,
  • pozyskania nowej wiedzy z nauk humanistycznych, a szczególnie z języka polskiego,
  • zadbania o lepszą jakość życia,
  • rozwoju swoich zainteresowań z zakresu biologii oraz osiągniesz wysoki poziom znajomości języka angielskiego,
  • przygotowania się do studiów związanych ze zdrowiem publicznym oraz psychologią,
  • zdobycia wiedzy na temat człowieka, jego potrzeb i możliwości,
  • poznania podstawy dietetyki, dowiedzenia się jak zdrowo przygotowywać posiłki, zaczynając od zakupów, a na sposobach ich podawania kończąc,
  • nauczenia się  wykorzystywania nowoczesnej technologii w układaniu diet i kontroli zużycia energii w ciągu dnia,
  • spotkania się z ludźmi, dla których komponowanie diet, zdrowe odżywianie, poradnictwo żywieniowe stało się pasją,
  • poznania podstaw psychologii, zgłębienia tajników mechanizmów i praw rządzących ludzką psychiką i zrachowaniami człowieka,
  • poznania tajników biologii w czasie zajęć laboratoryjnych na Uniwersytecie Gdańskim i multimedialnych lekcji w szkole,
  • pozyskania wielu perspektyw dalszego rozwoju i możliwości kontynuacji nauki na atrakcyjnych kierunkach studiów.
  • a przede wszystkim bardzo wysokiego poziomu nauczania idącego w parze z dobrą atmosferą szkole.

Co po tej klasie:

 • Możesz rozpocząć studia na kierunkach, takich jak: psychologia, dietetyka, psychologia zdrowia, pielęgniarstwo, fizjoterapia i zdrowie publiczne.
 • Możesz swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać do prowadzenia zdrowego stylu życia.
 • Możesz poszerzać wiedzę na temat zdrowego żywienia w szkołach policealnych.

Język angielski
Uwaga: Język angielski jest kontynuowany w 10 grupach zaawansowania znajomości języka lub w EUROGRUPIE przygotowującej do FCE lub CAE, którą tworzy się w oparciu o obowiązkowy test przeprowadzany przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Dyplom By uczyć się w liceum ogólnokształcącym, należy wcześniej ukończyć szkołę podstawową i przystąpić do egzaminu ósmoklasisty. Profile w liceach ogólnokształcących dają możliwość nauki przedmiotów na poziomie rozszerzonym (liczba może wynosić od 2 do 3 przedmiotów). Istnieje również klasa dwujęzyczna, w której niektóre przedmioty wykładane są w języku obcym. Uczniowie z takiej klas mają możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej. Po ukończeniu szkoły, absolwent może podjąć naukę w szkole wyższej (wymagane świadectwo dojrzałości) lub w szkole policealnej.