Rok szkolny 2017/2018

Brązowy medal dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Ponad 300-tu zawodników szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało w czwartkowe popołudnie w Wojewódzkiej Licealiadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie. Dziewczyny rywalizowały na dystansie 10×800 m, a chłopcy na odcinku 10×1000 m. Po zdecydowanej wygranej naszych dziewczyn w mistrzostwach powiatowych po cichu…

Integracja klas Ia BSIS i IIa ZSZ

W dniu 17.10.2017 r. klasy IIa ZSZ oraz Ia BSIS wraz z wychowawcami Adamem Dudą i Maciejem Syską uczestniczyły w bitwie paintballa. Miejscem integracji klasowej było Ranczo Paintball w Częstkowie. ,,Międzyklasową bitwę” poprzedził wykład pana edukatora, w czasie którego zapoznaliśmy…

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona DEN. Jak co roku, na wstępie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po tym tak doniosłym momencie zabrała głos Pani dyrektor Anna Wilk. Życzyła wszystkiego najlepszego nauczycielom w trudnym…

Turniej klas pierwszych

10 października odbył się w naszej szkole turniej klas pierwszych. Podczas otrzęsin rywalizowało między sobą 11 klas liceum, technikum i szkoły branżowej. Uroczystość przygotowali zeszłoroczni zwycięzcy, uczniowie klasy 2aFT. W tym roku uczniowie musieli między innymi odśpiewać hymn szkoły, należy…

„Niezapominajka”, czyli orientuj się

W sobotę 7 października odbyła się drużynowa impreza na orientację ( InO)”Niezapominajka”. W zawodach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu wejherowskiego. Drużyny mogły liczyć od 2-5 osób. Nasza skromna dwuosobowa drużyna w wyniku rozchorowania się jednej z…

„Onira” i coś więcej

Klasy 2a Ft, 2bFt i 3Ft miały zaszczyt uczestniczyć w spektaklu wyreżyserowanym przez znanego uczniom artystę Karola Formelę pt.: „Onira”, który odbył się w Filharmonii Kaszubskiej dnia 6 października 2017. Spektakl był niesamowitym widowiskiem łączącym w sobie grę światła, muzyki…

VI Festiwal przygody Wanoga

6 października 2017 uczniowie klas II m, IIe, IIp, IIIe, IIIp i III a ZSZ mieli okazję uczestniczyć w 6 edycji Festiwalu Przygoda Wanoga, który odbywa się w Filharmonii Kaszubskiej. Jest to największa impreza tego typu odbywająca się jesienią w…

Uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego

4 października 2017 zapisze się w kalendarzu szkolnym jako dzień podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę pełnowymiarowej hali sportowej i pracowni zawodowych. Na uroczystość przybyli: Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisius oraz członkowie Zarządu Powiatu Wejherowskiego, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego…

Spotkanie z członkami opozycji antykomunistycznej

We wtorek 3 października 2017 roku w naszej szkole miało miejsce okolicznościowe spotkanie z członkami opozycji antykomunistycznej okresu PRL. W spotkaniu wziął udział przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wejherowie pan Wojciech Rybakowski, dyrektor szkoły pani Anna Wilk i uczniowie naszej szkoły….

Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Chłopców

W dniu 02.10.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Badmintonie Drużynowym Chłopców. Zwycięzcą turnieju został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Nasza Szkoła broniła w tych…

Wystawa „Beksiński nieznany”

Dnia 2 października 2017 roku uczniowie z klas 1e, 2e, 2h, 2p wzięli udział w wystawie „Beksiński Nieznany”, która miała miejsce w budynku Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Uczestnicy wystawy na początku zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, w której odbyła się interesująca…

Otwarcie sezonu przełajowego – City Trail Trójmiasto

Jak co roku cykl biegów przełajowych na dystansie 5km pod nazwą City Trail przyciąga setki miłośników biegów terenowych. Do tej grupy należą też nasi uczniowie i absolwenci, którzy stanęli na stracie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym aby zmierzyć się z wymagającą,…

Dzień Turystyki – Jesień 2017

Temat 13 edycji Słonecznego Dnia Turystyki brzmiał: Jeziorami, górami, dolinami i lasami . Jesienna  edycja DT to  słońce, ciepło, ożywczy wiaterek, czyli nie może być piękniej  Z zaplanowanych 3 grup w trasę ruszyły 2: rowery, gr.piesza , grupa kajakowa popłynie w…

Konferencja dotycząca Tow. „Gryf Pomorski”

27 września w naszej szkole odbyła się konferencja dla uczniów szkół powiatu wejherowskiego dotycząca historii Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”. W spotkaniu oprócz młodzieży wzięli udział : Pan Wojciech Rybakowski – Członek Zarządu Powiatu, Prezes Stowarzyszenia Sympatyków i Byłych Żołnierzy…

Srebrny medal dziewcząt na otwarcie sezonu sportowego

Rywalizację sportową w nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy od udanego występu w Powiatowej Licealiadzie w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt. Reprezentowały nas w tych zawodach: Piepiórka Wiktoria (1M), Styn Kinga ( 3B), Drewa Karolina (2B). Po zaciętej rywalizacji zajęły one bardzo dobre II…

2e i 3p w Muzeum II Wojny Światowej

Dnia 22 września klasy 2e i 3p wraz z opiekunami wzięli udział w żywej lekcji historii – wyruszyli na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie mogli przenieść się w czasie i poznać najskrytsze jej zakamarki. O godz….

II Kongres Rad Młodzieżowych

21 września 2017 roku w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się II edycja Kongresu Rad Młodzieżowych. Hasło tegorocznej imprezy to „Skuteczna Rada Młodzieżowa”. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia była przede wszystkim Młodzieżowa Rada Województwa Pomorskiego. Na kongres pojechała…

Ceremonia przypięcia repliki orderu Virtuti Militari

Dnia 19 września bieżącego roku w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej w Wejherowie odbyła się ceremonia przypięcia repliki Srebrnego Krzyża Orderu Virtuti Militari do historycznego sztandaru Pierwszego Morskiego Pułku Strzelców. Aktu tego dokonał ostatni żyjący żołnierz Pierwszego Morskiego Pułku Strzelców,…

Uczniowie samochodówki sprzątają świat

15 września uczniowie klas 1FT i 3AZ, pomimo przeszkód ze strony deszczu, wzięli udział w kampanii „Sprzątanie świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci, są ODPADY”. Celem corocznej akcji jest budowanie poczucia odpowiedzialności ludzi za…

Odpust szkolny

Poczet sztandarowy i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie wzięli udział w tegorocznym Odpuście Podwyższenia Krzyża św. (odpuście szkolnym) na kalwarii w Wejherowie. Po procesji z najświętszym Sakramentem odbyła się msza święta przy kościele Trzech Krzyży….

Stragany Art 2017

Stragany Art stały się tradycją artystycznego jarmarku na ul. Wałowej i odbyły się po raz czwarty. Ta impreza plenerowa o charakterze wystawienniczo-artystycznym służy rewitalizacji społeczno-kulturowej i przypomnieniu mieszkańcom Wejherowa o najstarszej ulicy śródmieścia. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw pod okiem…

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września 2017 wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. „Sapere aude (miej odwagę być mądrym)”- tak dyrektor szkoły Anna Wilk powitała zgromadzonych, życząc wszystkim wytrwałości i sukcesów w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy. Naukę w naszej szkole rozpoczęło…

Tri City Trail 2018

Po raz czwarty gościliśmy w naszej szkole uczestników największej imprezy ultramaratońskiej na Pomorzu. Ponad siedmiuset zawodników wzięło udział w niedzielnych zmaganiach. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: Półmaratonie, Maratonie plus (47 km) i Ultramaratonie (82km). Zawodnicy przemierzali przepiękny Trójmiejski Park Krajobrazowy…

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości mieliśmy okazję gratulować ukończenia szkoły 71 absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2, a za uzyskanie bardzo dobrych wyników w nauce nagrodzeni zostali: Oskar Kujawski (3aZ), Wick Mateusz (3 bZ)…

Sukces w finale ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”

W dniach 14-15 czerwca 2018 nasi uczniowie: Agata Maliszewska z klasy 2e i Paweł Maliszewski z 3e wzięli udział w finale XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe i Wyższą Szkołę Filologiczną. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie…

Sukces Angeliki i Amandy w Powiatowym Konkursie „100 lat minęło”

13 czerwca w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wejherowie zostały rozdane nagrody konkursu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości „100 lat minęło”. Wydarzenie to szczególnym patronatem objął Starosta Powiatu Wejherowskiego Pani Gabriela Lisius, która we wstępie do almanachu pokonkursowego napisała,…

Wykład – czy dieta wpływa na nowotwory?

W dniu 12 czerwca 2018 r. w naszej szkole gościliśmy prof. dr hab. Annę Herman-Antosiewicz, kierownika Katedry Biologii i Genetyki Medycznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego z wykładem „Czy dieta wpływa na nowotwory?”. Wykładu, który stanowił kolejną odsłonę programu „Zaproś naukowca…

Ogólnopolska prezentacja projektów młodzieżowych

Blisko 50 szkół z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych (OPPM) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. OPPM to święto uczestników oraz uczestniczek programów edukacyjnych, którzy przez cały rok angażowali…

X Kaszubska Paraolimpiada

W niedzielne popołudnie 10 czerwca b.r. przedstawiciele społeczności PZS nr 4 w Wejherowie spotkali się w Luzinie, by wesprzeć inicjatywę IX Biegu oraz VIII Marszu Charytatywnego „Skrzydło Anioła”, która odbywała się w ramach X Kaszubskiej Paraolimpiady. Swoich przedstawicieli mieliśmy zarówno…

Gala konkursu „Baśniowy Świat” i Festiwal Fotografii

Konkurs Baśniowy Świat ma już swoją 4 edycję i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku przyszło na konkurs prawie 1000 prac fotograficznych oraz fotomontaży w dwóch kategoriach wiekowych. Po usunięciu tych, które nie spełniały wymogów opisanych w regulaminie-…

Jak nie czytam jak czytam 2018

Dnia 8 czerwca 2018 roku nasza biblioteka już po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Młodzież klas humanistycznych i politologicznych o godzinie 10.00 zebrała się przed szkołą ze swoimi wychowawcami, by wspólnie oddać się…

Z wizytą w koszarach

W środę 06.06.2018 uczniowie naszej szkoły zwiedzali teren jednostki wojskowej w Wejherowie w ramach Dnia Otwartych Koszar. Największym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy wojskowe. Na terenie koszar wystawiono samochody ciężarowe i sprzęt specjalistyczny, systemy łączności, wyrzutnie pocisków. Przed bramą jednostki stanął czołg…

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej

W dniu 05.06.2018 r. w Wejherowie na bocznym boisku Gryfa zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej zespołów 11- osobowych. W zawodach o Mistrzostwo Powiatu udział wzięło z różnych przyczyn tylko 3 zespoły. Nasza drużyna pierwszy mecz…

I miejsce Kornelii w wojewódzkim konkursie piosenki

W dniu 4.06.2018 w kinoteatrze Grom w Gdyni Oksywiu odbył się VII Pomorski Konkurs Piosenki Angielskiej. Konkurs nosił tytuł „Thank you for the music” i uczestnicy zobowiązani byli do wykonania utworu z repertuaru grupy ABBA. Przesłuchania podzielono na cztery kategorie…

Wykład dla uczestników olimpiady wiedzy ekonomicznej

4 grudnia 2017 roku zostały ogłoszone wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. W II etapie, który odbędzie się 12 stycznia 2018 roku naszą szkołę będzie reprezentowało dwoje uczniów z klasy 2 euro – Mateusz Rosenkranc…