III miejsce w konkursie „Sztafeta Pamięci…”

Uczeń klasy pierwszej euro – Mikołaj Garstka – zajął III miejsce w konkursie Sztafeta pamięci – losy mojej rodziny
w czasie II wojny światowej.

Uczniowie klasy pierwszej euro  – Mikołaj Garstka i Maja Rangotis  – wzięli udział w tegorocznej IV edycji ponadregionalnego konkursu historycznego Sztafeta pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej. Na konkurs wpłynęło 296 prac z całej Polski, a jego finał  miał się odbyć już w kwietniu, natomiast nagroda, którą jest wyjazd edukacyjny do Austrii, do jesieni musi pozostać w sferze planów.

III miejsce Mikołaja Garstki w kategorii szkół ponadpodstawowych to efekt poszukiwań rodzinnych losów okresu wojny i jej powiązań z historią regionu. Praca Mikołaja, dzięki niesamowitym relacjom, wychodzi poza obszar małej ojczyzny i czas zakończenia II wojny światowej, bowiem dotyka dziejów I Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka i trudnych losów doświadczonych wojną w Polsce Ludowej.

Mikołajowi gratulujemy i życzymy udanego wyjazdu edukacyjnego do Austrii.

Author: Administrator