Spotkanie z berlińczykiem

Wymarzone zakończenie tygodnia dla lingwisty to oczywiście spotkanie z rodzimym użytkownikiem języka docelowego. Właśnie taką szansę mieli w piątkowy poranek uczniowie klasy 2eLO, którzy spotkali się dzisiaj z młodym mieszkańcem Berlina. Student prawa opowiedział im o swojej drodze na uniwersytet w Poczdamie oraz zaprezentował kilka faktów z życia w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Po prezentacji było sporo czasu na pogawędkę i zadawanie pytań. Spotkanie zakończyła gra interaktywna przygotowana przez aktywistę.

Mamy dzisiaj specjalny komunikat dla kandydatów do klasy dwujęzycznej: nasi uczniowie kolejny raz zostali pochwaleni nie tylko za kulturę i obycie z narzędziami zdalnego nauczania, ale przede wszystkim za „ekstremalnie dobry niemiecki”. Wypracowane metody, odpowiednia ilość godzin języka i doświadczenie to nasza wizytówka.

#rekrutacja2020 #samochodowka #wybieram

Author: Administrator