Eliminacje koszykówki dziewcząt

Dnia 27 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w ramach Powiatowej Licealiady w Koszykówce dziewcząt. Koszykarki przygotowywały się do zawodów pod kątem techniki i taktyki na zajęciach pozalekcyjnych. Do rozegrania były dwa mecze w grupie. Pierwszy z nich z PZS 2 Rumia wygrywamy wysoko 51:16, natomiast drugi z PZS nr 1 Wejherowo kończymy zwycięstwem w trzyminutowej dogrywce 29:24, głównie dzięki mocnej obronie i celnym rzutom w ostatnich sekundach meczu. To pierwsze zwycięstwo ze szkołą znaną nam jako „Bukowa” od kilkunastu lat. Z grupy wychodzimy na pierwszym miejscu. We wtorek finał, w którym przyjdzie nam się zmierzyć z PZS nr 1 Rumia i PZS nr 3 Wejherowo.

Gratulujemy sukcesu! Skład zespołu: Dominika Mudlaf, Julia Zimniewicz, Patrycja Kulas, Zuzanna Kwaśnik, Alicja Haberland, Patrycja Cierocka, Julia Białk, Julia Węsierska, Julia Myszk oraz Kinga Krause.

Author: Administrator