Akademia nowoczesnego patriotyzmu

W dniach 7 i 18 lutego przedstawiciele klas: I eg, I p i I h wzięli udział w projekcie Klubu Jagiellońskiego aktywizującego młodzież i przygotowującego do tworzenia projektów społecznych. W pierwszej części warsztatów uczestnicy brali udział w symulacji, polegającej na negocjacjach pomiędzy partiami politycznymi w celu tworzenia rządu koalicyjnego. Uczniowie tworzyli spójny program, budżet, a nawet wcielali się w przedstawicieli mediów. W  trakcie drugich zajęć zainicjowano prace nad autorskim projektem społecznym. Twórcy inicjatywy po warsztatach będą szukali partnerów i współpracowali z mediami lokalnymi, żeby realizacja pomysłu na „grę plenerową – Wejherówka – Plenerówka” była realna i zyskała uznanie nie tylko w konkursie ogólnopolskim, ale i w naszym mieście.

Author: Administrator