Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

9 stycznia 2020 roku 9 uczniów naszej szkoły z klasy 2h oraz 2b i 3b LO wzięło udział w szkolnych eliminacjach XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z niełatwym testem zawierającym 50 pytań z zakresu ekologii klasycznej, ochrony wody, gleby i powietrza, także zdrowia i żywności oraz gospodarki leśnej i gospodarowania odpadami.

Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie – Aleksandra Dominik (2b) i Kacper Kiliński (3b), którzy będą reprezentowali Powiatowy Zespół Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w eliminacjach okręgowych olimpiady 25 kwietnia br. w Gdańsku. Cieszymy się i gratulujemy! Będziemy dopingować zwycięzców etapu szkolnego w przygotowaniach i trzymać kciuki za wyniki na szczeblu okręgowym. Życzymy sukcesu, zwłaszcza, że na finalistów i laureatów etapu centralnego czekają wspaniałe nagrody i indeksy kierunków przyrodniczych już ponad 60 publicznych krajowych uczelni.

Już teraz zapraszamy uczniów do udziału za rok w szkolnych eliminacjach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – konkursu, którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego oraz zapoznanie młodych ludzi z podstawami prawnymi ochrony przyrody.

Author: Administrator