Warsztaty dla przedszkolaków

„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – to słowa, które znane są nam wszystkim doskonale. Okres przedświąteczny w wejherowskiej Samochodówce jest niezwykle intensywny i ukierunkowany na to, by na wielu twarzach pojawiły się uśmiech i radość. Ta sztuka udała się także 9 grudnia uczniom klas Ie LOp, III e LO i III fT, którzy przygotowali warsztaty języka niemieckiego dla pięcioletnich przedszkolaków z „Bajkowego Dworka”. Nasi młodzi miłośnicy języka zachodnich sąsiadów przygotowali dla maluszków dwanaście stacji zadaniowych oraz układ choreograficzny w rytm znanej niemieckiej piosenki bożonarodzeniowej. Dzieci niewątpliwie były zachwycone i z błyszczącymi oczami wracały do przedszkola niosąc na plecach pamiątkowe worki Samochodówki wypełnione słodkimi niespodziankami. Opiekunka grupy jest niezwykle dumna ze swoich podopiecznych, którzy wykazali się nie tylko pomysłowością ale przede wszystkim empatią i dojrzałością w pracy ze Starszakami. Warsztaty pokazały także, że przynależność do profilu nie ma znaczenia, gdy chcemy nieść radość i dobrą zabawę.