Piłkarki szóste w województwie

Wtorek. 10 grudnia 2019 r. Z samego rana startujemy do Kwidzyna na finał wojewódzki. Oprócz nas, 5 innych zespołów. Wiemy, że łatwo nie będzie i choć w wyniku losowania nie trafiamy do „grupy śmierci” (ZSO nr 2 w Kwidzynie, II LO w Tczewie i XX LO z Gdańska), nasze przeciwniczki też okazują się trudnym rywalem.

W pierwszym meczu z I LO z Kościerzyną pokazujemy bardzo dobrą, twardą grę w obronie. Zawodzimy jednak w ataku i na przerwę schodzimy przegrywając 4:2. W drugiej połowie uruchamiamy skrzydłowe, oddajemy  więcej celnych rzutów – trafiamy 6 razy, ale to za mało. Kończymy przegraną 11:8.

W meczu z IV LO z Słupska również musimy uznać wyższość rywala. Są szybsze, skuteczniejsze, po prostu… lepsze. Wynik spotkania 20:3 (8:1).

W walce o V miejsce spotykamy się z Gdańskiem (który pokonał Tczew, który to z kolei wygrał z Kwidzynem – takie niespodziewane wieści z „grupy śmierci”). Przegrywamy 18:7 (9:5).

To był dzień, w którym to nam przyszło poznać smak przegranej. Przegranej –  ale z naprawdę z niełatwymi rywalami. Nie możemy na pewno zarzucić dziewczynom braku chęci do walki i determinacji. Zostawiły serce na boisku.

Dla trzecioklasistek był to ostatni występ w reprezentacji „Samochodówki” w piłkę ręczną. Należą im się zatem szczególne podziękowania – szczególne dla wszystkich, choć nie dla wszystkich za to samo…

  • Julii Myszk i Ramonie Rompa – za to, że były z nami przez te trzy lata
  • Marcie Kandziorze – za grę w klasie drugiej i trzeciej
  • Julii Kaczmarek i Zuzi „Hajko” Hajkowicz- za to, że w tym ostatnim roku dołączyły do naszego zespołu i wniosły… dużo nie tylko do samej gry, ale i pozytywnie wpływając na atmosferę w drużynie 
  • Kamili Domarus – choć z powodu kontuzji nie było jej dziś z nami, dołożyła swoją cegiełkę, byśmy dzisiaj w finale mogły wystąpić.

Nasz dzisiejszy skład drużyny: Julia Myszk, Ramona Rompa, Marta Kandziora, Zuzanna Hajkowicz, Julia Kaczmarek (3b LO), Zuzanna Kwaśnik i Weronika Łynka ( 2b LO), Wiktoria Loewnau (2eLO), Natalia Molenda, Zuzanna Neumann, Daria Teska (1bg LO), Julia Miller (1bp LO)

Ponadto na wynik drużyny na treningach i we wcześniejszych etapach gry pracowały: Kamila Domarus, Weronika Kwidzińska (3b LO), Natalia Karczewska (1bg LO), Agata Borek (1bp LO).

Author: Administrator