Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne w ramach XVII Sopockich Spotkań Teatralnych.

7 i 8 grudnia br. klasa teatralna brała udział w warsztatach w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie. Po raz kolejny spotkaliśmy się z młodzieżą z Gdyni, Gdańska, Sopotu, by wspólnie doświadczać magii teatru. Uczestniczyliśmy w zajęciach: aktor w obrazie  prowadzonych przez Grzegorza Szlangę – reżysera teatru dzieci i młodzieży, absolwenta PWST w Krakowie, ruch w teatrze, intencja, celowość i możliwości znaczeniowe, których instruktorem była Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, teoretyk tańca na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, emocjonalność aktora a filmowa przestrzeń sceniczna w teatrze, których kreatorem był Jan Orszulak – student PWST w Łodzi – oraz ekspresja twórcza, których animatorem była Marzena Wojciechowska-Orszulak – doktor nauk humanistycznych, trenerka dramy, instruktorka teatralna.

Na warsztatach niezwykłym wrażeniom i przeżyciom towarzyszyła niecodzienna atmosfera, dzięki której wyczerpujące zajęcia stały się dla nas inspiracją do dalszej pracy. Wróciliśmy twórczo natchnieni i przekonani, że teatr to przestrzeń życia i prawdy.

Author: Administrator