Konkurs wiedzy o opozycji

W piątek 6 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Opozycji Antykomunistycznej w Polsce w latach 1944-1989. Wzięły w nim udział szkoły ponadpodstawowe powiatu wejherowskiego. W pierwszej części konkursu uczniowie zmagali się z testem dotyczącym historii Polski okresu 1944-1989. Drugi etap odbywał się z wykorzystaniem środków multimedialnych. Po podsumowaniu wyników zwycięską okazała się drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Drugie miejsce zajęła drużyna PZS 1 z Rumi. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna PZS z Redy. Zespół naszej szkoły zajął 5 miejsce. Konkurs odbywał się pod patronatem gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wszyscy uczestnicy Turnieju i opiekunowie drużyn otrzymali nagrody i okolicznościowe dyplomy.

Author: Administrator