Mistrzynie powiatu

Piłkarki ręczne Mistrzyniami Powiatu.

Awans do finału Mistrzostw Powiatu, oprócz nas, w zeszłym tygodniu wywalczyły reprezentacje Zespołu Szkół Powiatowych z Redy oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 3 z Wejherowa- „Budowlani”. Zwycięzca miał zostać wyłoniony po rozegraniu meczy systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z reprezentantkami z Redy. Ani na chwilę rywalki nie objęły nad nami prowadzenia. Choć wynik spotkania 9:7 nie wskazuje na zdecydowaną przewagę „naszych”, byliśmy świadkiem gry, której styl zdecydowanie narzucały nasze dziewczęta. Podobnie było w pierwszej połowie meczu z Budowlanymi. Na przerwę schodziłyśmy prowadząc 4:0. Poczucie pewności, że zwyciężymy osłabło na chwilę. Przewaga bramek zmniejszyła się, podobnie jak liczba naszych zawodniczek na boisku… W pewnym momencie, aż 3 reprezentantki odbywały karę „2 minut”. Nie przeszkodziło to jednak w zdobyciu kolejnej bramki, a potem… kolejnej już w pełnym składzie. I tak, wynikiem 7:5 zakończył się mecz, a nasze dziewczęta obroniły tytuł Mistrzyń Powiatu.

Ciąg dalszy nastąpi. W najbliższy poniedziałek Półfinał Wojewódzki. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Author: Administrator