Światowy tydzień przedsiębiorczości

„Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” 18-22 listopada 2019 to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w wydarzeniach związanych z „Tygodniem Przedsiębiorczości”. Z tej okazji zorganizowane zostało spotkanie informacyjne dla uczniów poświęcone usługom i instrumentom rynku pracy w szczególności o możliwościach ubiegania się o dotacje z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej.

Uczestniczyliśmy w finale konkursu zatytułowanego „Dzień z życia firmy” organizowanego przez PUP Wejherowo. Uczennice naszej szkoły  zdobyły wyróżnienie.

W ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości” w Powiatowym  Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbył się Międzyszkolny Turniej Gry Monopol. Udział w grze wzięło 8 drużyn składających się z uczniów szkół z Powiatu Wejherowskiego. Pomimo zaciętej rywalizacji naszym uczniom nie udało się zająć miejsca na podium. Wśród naszej drużyny najlepszym graczem okazała się Amelia Siwek, która zdobyła tytuł Mistrza Szkoły. Gra Monopol wyzwala niemałe emocje, uczy przedsiębiorczości, zdrowej rywalizacji oraz uczy sztuki negocjacji.

W Starostwie Powiatowym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym „Konkursie Przedsiębiorczości”,  na którym zdobyli wyróżnienie.

W szkole, w ramach „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”, przeprowadzono warsztaty pt. „W co warto inwestować i dlaczego?”, których celem było budowanie świadomości finansowej i ekonomicznej uczniów, w jaki sposób wydawać mądrze pieniądze, a jednocześnie pomnażać kapitał i zarabiać pieniądze.

Author: Administrator